داخلی     خبر     انديشه
پیام بزرگ بعثت، توجه به عدالت و معنویت است
  عضو خبرگان رهبری، پیام بزرگ بعثت نبی اکرم (ص) را توجه به عدالت ، معنویت و اخلاق در جامعه دانست.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۸ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 35592
پیام بزرگ بعثت، توجه به عدالت و معنویت است
به گزارش آینده روشن، امام جمعه قم در گفتگویی در آستانه عید بزرگ مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ع) ،ضمن تبریک این عید سعید گفت: پیام بزرگ مبعث همانا تلاش برای برقراری عدالت توأم با معنویت گرایی و اخلاق مداری در جامعه اسلامی است و ما باید بکوشیم پیام های روشن این روز فرخنده را به خوبی دریافته و بدان ها عمل کنیم.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) مبعوث شدند تا اخلاق را جایگزین بی اخلاقی کرده و علم را به جایگزین جهل و نیز عدل را به جای ظلم در جامعه انسانی حکمفرما نمایند و از این رو عید مبعث تنها متعلق به مسلمانان نیست، بلکه متعلق به کل بشریت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به این که وجود جهل و بی اخلاقی زمینه و بستر پیدایش مبعث را فراهم کرد، ابراز داشت: همه انبیای الهی با بعثت و نبوت خود تحول بزرگی در جهان ایجاد کردند، اما بعثت پیامبر اسلام (ص) تکمیل کننده هدایت های انبیا و محقق کننده آرمان های آنان بوده است.

وی یادآور شد: روز مبعث یکی از ایام بزرگ الهی است و اگر نگوییم بزرگترین، بی شک یکی از بزرگ ترین روزهای خدایی است؛ به نحوی که شاید بشود گفت پس از خلقت آدم مقوله مبعث بزرگترین مساله آفرینش می باشد.

دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه همچنین خاطر نشان کرد:در مبعث در واقع سخن از تکامل و رشد و هدایت انسانی به میان می آید؛ چرا که این روز تکمیل کننده امر بزرگ خلقت انسان در گستره کره خاکی به شمار می رود.

وی در خاتمه گفت:بعثت نبی اکرم(ص) فقط پیام آور برای مسلمانان نیست، بلکه پیام آن متوجه همه انسان هایی می شود که به دنبال رشد و سعادت هستند.

انتهای پیام/م/0