داخلی     گفتگو    
یک کارگردان:
ساخت فیلم مهدوی فاخر، امکانات می خواهد
  صدیقه عادل نیا، کارگردان بر این باور است که برای تولید یک اثر فاخر در حوزه مهدویت باید از بهترین امکانات روز استفاده کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۷ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : 25872
ساخت فیلم مهدوی فاخر، امکانات می خواهد

صدیقه عادل نیا در گفت وگو با خبرنگار آینده روشن در خصوص اثر هنری و مهدوی اش گفت: چند سالی است که در عرصه تولید فیلم کوتاه در جایگاه های مختلف کار می کنم و در زمینه مهدویت هم صاحب یک فیلم هستم.

وی افزود: فیلم منجی مهم ترین تولید بنده در حوزه مهدویت بوده  که دو سال پیش به بخش مسابقه جشنواره فرهنگی و هنری طلیعه ظهور راه یافت.

عادل نیا در بیان موضوع و نوع ساخت این فیلم گفت: من می خواستم در این فیلم به مخاطبان خود نشان بدهم همه مکاتب و ادیان الهی به ظهور یک منجی مصلح معتقد هستند. در این فیلم نشان دادیم یک مسلمان و یک مسیحی هر دو در فضای کاملا یکسان برای ظهور منجی دعا می کنند.

این کارگردان جوان قمی در ادامه خاطرنشان کرد: البته انتخاب این دو کاراکتر مسلمان و مسیحی به این دلیل بود که این دو دین بزرگ الهی در بحث ظهور و منجی اشتراکات فراوانی با هم دارند.

عادل نیا تصریح کرد: فیلم کوتاه منجی در مدت زمانی 7 دقیقه ای تولید شده که به دلیل نوع و موضوع فیلم دارای لوکیشن بسیار ساده ای بود.

وی با ذکر این مطلب که این فیلم با کمک مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برای جشنواره طلیعه ظهور تولید شده است، گفت: برای ساخت این فیلم، ارشاد کمک هزینه بسیار ناچیزی را اختصاص داد که به دلیل سادگی لوکیشن و موضوع فیلم مشکل غیرقابل رفعی برای تولید این فیلم نداشتیم  

کارگردان فیلم کوتاه منجی در ادامه اظهار داشت: درست است که این فیلم با مبلغ بسیار ناچیزی ساخته شد، ولی دیگر با این بودجه ها نمی شود کار کرد. بنده هم چون اعتقاد دارم برای رساندن چنین پیامی باید کار ارزنده ای ارائه کرد دیگر با این وضعیت نمی توانم کار کنم.