داخلی     خبر     سیاست
اکبر نصراللهی
پاسخ بی بی سی به انتقاد درباره واقعه تروریستی اهواز قانع کننده نبود
  پاسخ رئیس سیاستگذاری و استانداردهای خبری شبکه_بی_بی_سی در مصاحبه با برنامه دیدبان، به انتقادها علیه این شبکه در پوشش اخبار حمله تروریستی اهواز قانع کننده نبود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : 71862
پاسخ بی بی سی به انتقاد درباره واقعه تروریستی اهواز قانع کننده نبود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، «اکبر نصراللهی» استاد رشته ارتباطات، در یادداشت کوتاهی با واکنش به رفتار دوگانه «بی بی سی فارسی» در پوشش واقعه تروریستی اهواز، نوشت:

رئیس سیاستگذاری و استاندارد های خبری #شبکه_بی_بی_سی در مصاحبه با برنامه #دیدبان، خیلی #خوب و #دیپلماتیک به انتقادها علیه این شبکه در پوشش اخبار حمله تروریستی #اهواز پاسخ داد اما این پاسخ #قانع_کننده و منطبق با واقعیت های #جاری و #تاریخی نبوده است.
#دیویدجردن پذیرفته است که بی بی سی پیش از این در مورد برخی حملات مثل حمله به #مترو لندن از حملات تروریستی استفاده کرد.
به گفته جردن استفاده از حمله تروریستی در بی بی سی معدود اما اشتباه بوده است و به دلیل حجم گسترده خروجی بی بی سی و #تعلق_خاطر_خبرنگار به کشورش و استفاده از خبرنگار غیرمرتبط این اشتباها اتفاق افتاده است.
این دلایل را قانع کننده نمی دانم چون کارکنان بی بی سی فارسی که ایرانی هستند در مورد کشتار هموطنانشان از صفت تروریستی استفاده نمی کنند اما خبرنگار انگلیسی همین شبکه به علت تعلق خاطر به کشورش، از صفت تروریستی برای حمله به مترو لندن استفاده می کند.
نمی توانم بپذیرم استفاده از واژه تروریستی بر اساس سیاست های بی بی سی در این شبکه به علت اختلاف دیدگاه در مورد مصادیق اقدامات تروریستی ممنوع است.
همچنان معتقدم اقدامات بی بی سی در مورد پوشش وقایع کشورهای اسلامی و اروپایی #دوگانه و #مغرضانه است. استفاده واژه #دولت برای گروه تروریستی #داعش ، #بزرگنمایی وقایع منفی کشورهای اسلامی و #سکوت یا #کوچک‌نمایی وقایع مثبت این‌کشورهای نمونه هایی است که هر روز ان را از بی بی سی می بینیم‌ و می شنویم.