داخلی     خبر     انديشه
آیت الله سبحانی:
بهائیت، یک مسلک سیاسی است نه یک فرقه دینی
  ‌آیت ‌الله ‌العظمی سبحانی گفت: اولین گام برای عظمت مسلمانان و تجدید شکوه اسلام، تمسک به آیه مبارکه «واعتصموا بحبل‌الله جمیعا ولاتفرقوا»ست.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۶ ساعت ۱۹:۲۵
کد مطلب : 21182
بهائیت، یک مسلک سیاسی است نه یک فرقه دینی

به گزارش آینده روشن، آیت الله جعفر سبحانی در دیدار ابوبکار مایگاثانی، از رهبران دینی و مشاور رئیس جمهور کشور بورکینافاسو گفت: وحدت اسلامی و تمسک به ریسمان الهی سبب حیات انسان، جامعه اسلامی و نجات مسلمانان از تفرقه و ضعف خواهد بود.

وی افزود: نقاط مشترک بین مسلمانان از نقاط افتراق آنها بیشتر است و با وجود این همه مشترکات، چگونه برخی از مسلمانان با هم می‌جنگند.

رئیس مؤسسه آموزشی ـ تحقیقاتی امام صادق (ع) به وجود برخی تفکرات انحرافی و خشن در جهان اسلامی اشاره کرد و گفت: فرقه‌هایی چون بهائیت نه تنها به عنوان فرقه دینی به شمار نمی‌روند، بلکه یک مسلک سیاسی هستند که از اسلام خارجند. 

وی ملاک و معیار توحید و شرک را قرآن دانست و گفت: طالبان یا وهابیت با تفکر خود ملاک و میزان شرک و توحید را معین می‌کند و مسلمانان دیگر را تکفیر می‌کنند و فقط خود را مسلمان می‌دانند.

آیت الله سبحانی گفت: اختلافات بین مسلمانان ریشه در مسایل کلامی دارد که به خودی خود نمی‌تواند منشاء اختلاف باشد، بلکه تفرقه‌افکنی دشمنان، اختلافات را دامن می‌زند.

‌آیت‌الله‌ سبحانی با اشاره به اسلام‌ستیزی دشمنان و نقشه‌های شوم آنان در نابودی مسلمانان یادآور شد: در سالیان اخیر تلاش‌های بسیاری برای قتل عام مسلمانان شده است و این در حالی است که مسیحیان و یهودیان در امنیت به سر می‌برند.

در ادامه این نشست، ابوبکار مایگاثانی به ساختار آموزشی علوم دینی و جایگاه مدارس علمی بورکینافاسو اشاره کرد و خواستار ارتباط و تعامل عمیق بین مراکز علمی ایران و کشور متبوع خود شد. 

گفتنی است بورکینافاسو از کشورهای غرب افریقاست که بیشتر جمعیت پانزده میلیونی آن مسلمان و از مذهب تیجانیه و معتقد به اهل‌بیت (ع) هستند.