داخلی     گفتگو     سیاست
نماینده دلیجان:
نمی‌شود از مهدی دم زد ولی با عبادت و تقوا بیگانه بود
  اگر بدنبال تحکیم فرهنگ مهدویت در جامعه هستیم، باید در ابتدا فرهنگ عدالت‌خواهی در سراسر جامعه به درستی نهادینه شود.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : 25089
نمی‌شود از مهدی دم زد ولی با عبادت و تقوا بیگانه بود
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار امور مجلس آینده روشن در رابطه با لزوم تبلیغ فرهنگ مهدوی در تمام ایام سال به خصوص ماه مبارک رمضان اظهار داشت: عدالت‌خواهی، اقدام به آبادنی زمین و توجه دادن جامعه به علم و عبادت از مولفه‌های اصلی جامعه منتظر است.

وی افزود: تبیین مهدویت باعث نزدیکی قله‌های فکری مختلف به مکتب اسلام می‌شود. از این رو سزاوار است برای تحقق این مهم و سیراب کردن اذهان تشنه جهان نسبت به مهدویت در تبیین مهدویت از بهترین و تاثیرگذارترین ابزارهای رسانه‌ای بهره بگیریم.

نماینده مردم دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مهدویت یکی از اصول اصیل اسلام است که اعتقاد به آن از اصلی‌ترین آموزه‌های پیامبر اعظم(ص) است و نبی مکرم اسلام برای نهادینه کردن آن از هر فرصتی بهره می‌بردند.

وی ادامه داد: در راستای این موضوع ما فرمایشات زیادی از پیامبر(ص) می‌بینیم که اصلی‌ترین اشاره ایشان به این نکته می‌باشد که مهدی(عج) امام عدالت است.

سلیمی خاطرنشان کرد: این بدان معناست که ما اگر بدنبال تحکیم فرهنگ مهدویت در جامعه هستیم باید در ابتدا فرهنگ عدالت‌خواهی را در سراسر جامعه به درستی نهادینه کنیم.

وی افزود: نکته دیگری که در نهادینه کردن فرهنگ مهدویت باید بدان توجه ویژه‌ای داشت، این مسئله است که مهدی(عج) امام عبادت است به همین خاطر نمی‌شود از مهدی دم زد ولی با عبادت و تقوا بیگانه بود. اگر ما بر روی این نکات پافشاری کنیم قطعا فرهنگ مهدویت چه در جامعه اسلامی و چه در عرصه جهانی به سرعت فراگیر می‌شود.

وی در پایان در خصوص هجمه‌های گسترده جهان غرب و استکبار به ارزشهای اسلامی و مهدویت اظهار داشت: غربیها به دلیل غرور و نخوت خود در صدد مصادره فرهنگ مهدویت هستند. به نوعی که آن را قبول دارند ولی بدنبال مصادره آن هستند. از این رو با زیر سوال بردن آن می‌خواهند آن چه که خود می‌اندیشند به جهانیان در این خصوص دیکته کنند.