نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » انديشه

مدیر مرکز تخصیی مهدویت قم:

اراده کلی خدا در حاکمیت مظلومان بر جهان است

نقش امام زمان(عج) بر همه وقایع جهان انکار ناپذیر است

۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۷

مرجع : خبرگزاری آينده روشن

گزارشگر :

مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه انتظار تنها یک خواسته نیست، بلکه یه عمل و حرکت است، اظهار کرد: قرآن کریم، اراده کلی خدا را در حاکمیت مظلومان و مستضعفان بر جهان می داند.

به گزارش خبرنگار آینده روشن در رشت، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی کلباسی، در جشن میلاد امام عصر(عج) که در سالن یادگار امام(ره) رشت برگزار شد، گفت: حلقه اصلی و کابینه حکومت حضرت مهدی(عج) بعد از ظهور، ۳۱۳ نفر هستند که ۵۰ نفر از آن‌ها زن‌ها تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه یاران خاص حضرت مهدی(عج)، نخبه‌ترین، داناترین و بهترین افراد عصر خود هستند، اظهار کرد: این افراد در زمان ظهور مانند برق در مکه حاضر شده و با حضرت مهدی(عج)، بیعت می‌کنند.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم، همچنین با اشاره به اینکه در زمان ظهور، حضرت عیسی(ع) نیز به یاران حضرت می‌پیوندد، تاکید کرد: ۸۰۰ زن نیز به همراه حضرت عیسی(ع)، برای یاوری امام عصر(عج) می‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه عمل به فرامین حضرت مهدی(عج) در زمان غیبت به مراتب افضل‌تر از دوران ظهور است، بیان کرد: کسی که ندیده، به حقیقت ایمان آورد، اجر الهی دارد.


مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه انتظار تنها یک خواسته نیست، بلکه یه عمل و حرکت است، اظهار کرد: قرآن کریم، اراده کلی خدا را در حاکمیت مظلومان و مستضعفان بر جهان می‌داند.

حجت الاسلام کلباسی، با تاکید بر اینکه ۲۸۰ قصه در قران آمده است، خاطرنشان کرد: عمده این داستان‌ها مربوط به قوم بنی اسرائیل است.

وی با اشاره به اینکه واقعه تولد حضرت مهدی موعود(عج) مشابه تولد حضرت موسی(ع) است، تصریح کرد: این دو شخصیت برجسته هر دو به شکل مخفیانه از ترس دشمنان به دنیا آمده و از گزند دشمنان در امان ماندند.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم، به مدت زمان عمر بابرکت حضرت مهدی اشاره کرد و گفت: هیچ تعجبی ندارد که حضرت بیش از یک هزار سال عمر کرده‌اند، زیرا در تاریخ داریم که حضرت عیسی(ع)، ۲ هزار سال، حضرت خضر(ع)، ۳ هزار سال عمر کرده‌اند.

حجت الاسلام کلباسی، با بیان اینکه تا قبل از ظهور حضرت مهدی(عج)، ۲ حرف از مجموع ۲۷ حرف علم کشف شده است، یادآوری کرد: بقیه این حروف علوم بعد از ظهور امام زمان(عج) مشخص می‌شود.

وی به نقش امام غایب(ع) برای منتظران اشاره و اذعان کرد: امام زمان(عج) مانند حضرت یوسف(ع) که از دیدگان مصریان ناشناس بود و مردم مصر را از قحطی و گرسنگی نجات داد، عمل می‌کند.

مدیر مرکز تخصیی مهدویت قم، تصریح کرد: نقش امام زمان(عج) بر همه حوادث مهم جهان انکار ناپذیر است و انقلاب اسلامی هم با عنایت حضرت ولی عصر(عج) به وقوع پیوسته است.

پایان پیام/b/5/38/48