داخلی     خبر     انديشه
اعتراض به زبان گرفیک؛
فراخوان اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار
  نهضت مردمی پوسترهای عاشورا در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار فراخوان جذب پوسترهای گرافیکی را منتشر کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : 55275
فراخوان مردمی پوستر در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار
فراخوان مردمی پوستر در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار
 به گزارش خبرنگار آینده روشن از مشهد، نهضت مردمی پوسترهای عاشورا طی فراخوانی از طراحان و هنرمندان گرافیست خواست با بلندگوی گرافیک نسبت به مسلمان کشی در میانمار اعتراض خود را ابراز دارند.

در بخشی از این فراخوان آمده است: "نهضت مردمی پوسترهای عاشورا وظیفه ی خود می داند در اعتراض به کشتار مسلمانان مظلوم میانمار که پرده ای دیگر از نمایش صهیونیستی - آمریکایی اسلام ستیزی است، با ابزار گرافیک و تبلیغ، قدمی دیگر در ارتباط خود با امّت بزرگ اسلامی بردارد."

همچنین در ادامه این فراخوان در ارتباط با شرایط طراحی پوستر با این موضوع این چنین آمده است: پوسترها باید کاملا تولیدی بوده و به هیچ وجه از عناصر اقتباسی در آن استفاده نگردد، با توجه به بایکوت خبری میانمار و در دسترس نبودن عکس های تایید شده از این فاجعه، بیشتر از گرافیک و تصویر سازی استفاده شود تا به شکستن این بایکوت با زبان گرافیک کمک شود.

در ادامه موضوعات این فراخوان آمده است: به همزمانی این فاجعه با المپیک۲۰۱۲ و نمادهای آشکار صهیونیستی آن، به نقش موثر آمریکا در این فاجعه انسانی و سکوت مدعیان حقوق بشر پرداخته و ارتباط این کشتار به زنجیره ی بیداری اسلامی و هراس دشمنان از مسلمانان اشاره شود.

این نهضت اعلام کرده است طراحان و هنرمندان می توانند آثار خود را در ابعاد۲۰۰ در ۳۰۰ سانتیمتر با رزولوشن۷۲ و با فرمت JPG و کوالیتی ۹ تا پایان شهریور ماه به آدرس ashoora_poster@yahoo.com ارسال نمایند.

گفتنی است نهضت مردمی پوسترهای عاشورا چندی است با اعلام فراخوان و ارائه مجموعه پوستر با موضوع بیداری اسلامی فعالیت بین المللی خود را در حوزه جهان اسلام آغاز کرده و پوسترهای خود را به ۳ زبان فارسی، عربی و انگلیسی جهت مخاطب جهانی ارائه می دهد. 

انتهای پیام/ب/3/48