داخلی     نمايه    
«موعود در قرآن» به روايت وبلاگ «آيه های سبز»
  خداوند در دوران آخرالزمان انسانها رابه سختی می آزمايد و يكی از اين آزمايشات دشوار غيبت امام عصر (عج) است تا به اين وسيله ميزان ايمان و اعتقاد مسلمانان سنجيده شود كه تا چه ميزان به ولايت معتقد هستند خداوند در آيات متعدد در مورد امام زمان (عج) سخن گفته كه نوشته پيش رو به اين مطلب اشاره دارد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : 25115
«موعود در قرآن» به روايت وبلاگ «آيه های سبز»
به گزارش خبرگزاری آينده روشن ، بلاگر وبلاگ «آيه های سبز» با اشاره به آيه 155 سوره «بقره» چنين نوشته است، اين آيه مربوط به مسائل قبل از قيام قائم و راجع به نشانه هایى از جانب خدا در مورد ابتلای مومنين است.
 
خداوند در آيه 155 سوره بقره می فرمايد: «و لنبلونكم بشئ من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الأنفس و الثمرات و بشر الصابرين»؛ قطعا همه شما را با امورى همچون ترس، گرسنگی، زيان مالى و جانى، كمبود ميوه ها آزمايش مى كنيم و به استقامت كنندگان بشارت بده.
 
در آيه 261 بقره نيز آمده است: «كمثل حبه أنبتت سبع سنبله فى كل سنبله مائه حبه» همانند بذرى هستند، كه هفت خوشه بروياند، كه در هر خوشه يكصد دانه باشد.
 
حضرت اميرالمؤمنين على (ع) در كلام مشروحی دربارة وصف حضرت مهدى(عج) فرمود: مهدى (براى فرماندهان ولايات) و به نمايندگان خود پيغام مى فرستد كه عدالت را (صد در صد) بين مردم پياده كنيد، در ادامه مى فرمايد: پس از آن شر و گرفتاريها از بين مى رود و به جاى آن بركت و خير جايگزين خواهد شد، دست آورد كاشتن يك مد 700 مد خواهد بود اين است معنى آيه شريفه (آيه 261بقره ). 

همچنين در آيه 285 بقره آمده است: «آمن الرسول بما أنزل اليه من زبه و المؤمنون كل آمن بالله و ملائكته و كتبه رسله» پيامبر (ص) به آنچه از طرف پروردگارش بر او نازل شده ايمان آورده است (او رهبری است كه به تمام سخنان خود كاملأ مؤمن می باشد) و مؤمنان نيز به خدا و فرشتگان و كتابها و فرستادگانش ايمان آورده اند.
 
مؤمنون اشاره به ائمه اطهار (ع) است كه در حديث مفصلی از پيامبر اسلام (ص) نقل شده است كه: در شب معراج در سمت راست عرش ديدم علی و فاطمه و حسن و حسين و ساير معصومين (ع) (مانند خورشيدی از نور می درخشند) و همه در حال قيام، مشغول نمازند، و مهدی (ع) در ميان آنان مانند شاخة درخشان است، خداوند متعال فرمود: ای محمد، اينان حجت های من روى زمين و اين مهدی قائم امت و از عترت می باشد، به عزت و جلالم بدرستی كه او حجت واجبه بر اوليای من و منتقم از دشمنان من است.