داخلی     گفتگو    
نویسنده و شاعر:
هنرمندان مهدوی با عشق به هنر امام زمانی رو آورده اند
  خدیجه فرضی، نویسنده گفت: هنرمندان مهدوی با عشق و علاقه به هنر امام زمانی رو آورده اند و مطمئنا کارشان هم می تواند اثرگذار باشد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : 23261
هنرمندان مهدوی با عشق به هنر امام زمانی رو آورده اند
خدیجه فرضی، هنرمند جوان خرم آبادی که در زمینه شعر و نویسندگی قطعات ادبی و اجتماعی فعالیت می‌کند، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آینده روشن گفت: بسیاری از افراد برای وارد شدن به برخی مقولات مهم مذهبی، اجتماعی و سیاسی نیازمند یک سری اتفاقات هستند تا این اتفاقات زمینه‌ای باشد برای شناخت بیشتر آنان با مفاهیم که می‌تواند سیاسی باشد یا اجتماعی یا مذهبی.

وی افزود: هنر مهدویت نیز چنین کارکردی دارد که می‌تواند افراد مختلف را با هر نوع تفکری به سمت مفاهیمی چون انتظار و امید به ظهور امام زمان(عج) سوق دهد. هنرمندان مهدویت با هر گرایش هنری می‌توانند عهده دار چنین رسالتی باشند.

این شاعر و نویسنده خرم آبادی در پاسخ به این سوال که قوام شیوه و روش می‌تواند بیشترین تاثیرگذاری را در میان مخاطبان عام جامعه داشته باشد، تصریح کرد: به هر حال می توان با شیوه های نو و به خصوص غیر مستقیم و بدون اشاره مشخص به موضوع هدف، مخاطب را به طور کامل در فضای مورد نظر قرار داد. به اعتقاد من استفاده از شیوه انتقال غیر مستقیم معانی می تواند بیشترین تاثیرگذاری را روی مخاطبان داشته باشد.

وی افزود: گاهی می توان به شکلی بسیار ساده و روان یک سری مفاهیم را به مخاطب القا کرد و انتقال داد. این قضیه در مورد هنر مهدویت نیز صادق است. هنر مهدویت رسالتی دارد که یک هنرمند می تواند در آن با استفاده از فنون تخصصی به بهترین شکل معانی مورد نظرش را به مخاطبانش القا کند.

فرضی در رابطه با نقش جشنواره های فرهنگی و هنری مهدوی و میزان تاثیرگذاری آن روی هنرمندان این عرصه گفت: این جشنواره‌ها اگر به شکل خوبی برگزار شود می تواند در روحیات و کارهای بعدی هنرمندان بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.

وی در خصوص عملکرد هنرمندان مهدوی در سال نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: به هر حال آن چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. هنرمندان مهدوی با عشق و علاقه به هنر امام زمانی رو آورده اند و مطمئنا کارشان هم می تواند تاثیرگذار باشد. اگر واقعا کارشان قلبی باشد بر قلب‌ها نیز مسلط خواهد شد.