داخلی     خبر     انديشه
120 نشست تخصصی مباحث مهدویت در کرمانشاه برگزار می شود
  آینده روشن- مدیر مرکز تخصصی مهدویت استان کرمانشاه، از برگزاری 120 نشست تخصصی در باره مباحث انتظار و مهدویت با حضور اساتید برجسته کشور به مناسبت نیمه شعبان در کرمانشاه خبر داد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : 76137
120 نشست تخصصی مباحث مهدویت در کرمانشاه برگزار می شود
به گزارش آینده روشن بهروز همتی روز چهارشنبه  افزود: به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت (عج) به مدت چهار روز از اساتید مرکز حوزه علمیه قم در سطح استان کرمانشاه استفاده می شود.

وی افزود: این برنامه از روز جمعه (30 فروردین) تا دوشنبه خواهد بود که به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، جلسات پرسش و پاسخ و جلسات سخنرانی در مساجد شهرهای مختلف برای مردم و همه ارگان ها اقدام می کنند.

همتی اضافه کرد: هر یک از این اساتید در مدتی که در استان حضور دارند حداقل 20 برنامه را اجرا خواهند کرد، این برنامه ها در اسلام آبادغرب، گیلانغرب، صحنه، هرسین و کنگاور برگزار می شود و ظهر روز دوشنبه به اتمام می رسد.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت استان کرمانشاه ادامه داد: نزدیک به 40 پرسنل در دفاتر تخصصی بنیاد مهدویت در سطح استان فعال هستند و دفاتر نمایندگی بنیاد در همه شهرستان ها به غیر از چهار شهرستان اورامانات فعال است.

این مسوول از برنامه های آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین محورهای کاری مرکز تخصصی مهدویت یاد کرد و اظهار داشت: این آموزش ها علاوه بر سرفصل و کتاب دارای مجوز است و پس از پایان دوره، آزمون برگزار می شود و گواهی پایان دوره توسط مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم و بنیاد حضرت موعود (عج) صادر می شود که به دوره های مقدماتی، تکمیلی و تربیت مربی ختم می شود.

وی اضافه کرد: این دوره ها برای دانش آموزان، مربیان زیرپوشش بهزیستی، دانشگاهیان، کارکنان دولت و غیره برگزار می شود.

این مسوول یادآور شد، بخش دیگری از برنامه ها تبلیغی است که در طول سال و در ماه های رجب، شعبان، ذی الحجه و در ایام ماه ربیع الاول مصادف با آغاز امامت ولی عصر(عج) با دعوت از اساتید قم برای ارگان های مختلف اجرا می شود.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت استان کرمانشاه افزود: بخش دیگر برنامه ها پژوهشی و تحلیلی در قالب 2 همایش ملی مهدوی صراط در بهمن و اسفند ماه و همایش ملی و مقاله محوری نجات بخشی و آینده جهان در سراسر کشور برگزار و از مقالات برتر تقدیر می شود که پاره ای از برگزیده ها به چاپ می رسند.


انتهای پیام /141