نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود:

تفکر مهدویت سبب نجات عراق و سوریه شد

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰

مرجع : خبرگزاری شبستان

آینده روشن - مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود گفت: تفکر مهدویت سبب نجات عراق و سوریه شد.

به گزارش آینده روشن  حجت الاسلام و المسلمین «محمود متوسل» در نخستین اجلاسیه مهدویت و انقلاب اسلامی که امروز (پنجشنبه 11 بهمن) در مجتمع آموزشی یاوران مهدی(ع) برگزار شد، گفت: اصل انقلاب محصول تفکر مهدوی و انتظار است و رهبر انقلاب نیز مرجع تقلیدی بود که نایب امام زمان(عج) به شمار می آید و مردم بر این اساس از ایشان حمایت می کردند.


مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) افزود: بر خلاف سایر رهبران انقلاب ها که سیاسی بوده اند رهبر انقلاب ایران یک مرجع تقلید بود و این مساله عامل اصلی بقای انقلاب است.


وی با اشاره به رابطه متقابل میان مهدویت و انقلاب اسلامی تصریح کرد: گوش به فرمان ولی فقیه بودن سبب شد تا مردم فرزندان خود را در دوران دفاع مقدس به جبهه اعزام کنند. آموزه های مهدویت سبب شد تا مردم به فرمان امام گوش دهند و انقلاب نیز یاد امام زمان(ع) را میان مردم گسترش دهد.


متوسل اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران پیش از انقلاب یک مجموعه کوچک بود و مساحت مسجد و همچنین تعداد زائران دوران پیش از انقلاب با دوران کنونی قابل مقایسه نیست.


وی تفکر مهدویت پیش از انقلاب را سکوت در برابر نظام شاهنشاهی توصیف کرد و ادامه داد: تفکر مهدوی که پیش از انقلاب وجود داشت تفکری نبود که به قیام و اقدام بینجامد اما انقلاب کاری کرد که تفکر انتظار بر کشور حاکم شود و این تفکر انقلابی شیعه عامل نجات عراق و سوریه بوده و در سطح منطقه به عنوان یک قدرت تلقی شود.


مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود تأکید کرد: شهدای مدافع حرم با این تفکر به میدان رفته و گوش به فرمان ولی فقیه در هر جای جهان حضور یافتند.


وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی باید توجه ویژه ای به مباحث فرهنگی شود و فقط به دستاوردهای فیزیکی نظیر ساخت بیمارستان و پل و جاده و ... بسنده نکنیم.

پایان پیام/141