نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

۱۹ دی ماه؛

برگزاری همایش چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی در خراسان جنوبی

۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۰۶

مرجع : خبرگزاری مهر

همایش بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی نوزدهم دیماه با حضور سخنرانان ویژه از بحرین، یمن و سوریه در خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش آینده روشن قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امام خمینی (ره) اسلام ظلم ستیز، عدالت خواه، مجاهد و طرفداران محرومان را در مقابل اسلام آمریکایی در فرهنگ اسلام معرفی کردند.

حجت الاسلام علی محقی با بیان اینکه امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید به دستاوردهای انقلاب چنگ بزنیم، افزود: همایش بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی سعی کرده در کنار دستاوردهای کمی و کیفی به دستاوردهای مفهومی انقلاب که پایه همه پیشرفت ها است بپردازد.

قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای معنوی و بزرگ انقلاب اسلامی مبارزه با اسلام آمریکایی است، گفت: از نکاتی که از منویات امام استخراج شده این است که جامعه پس از شناخت اسلام آمریکایی به بلوغ می رسد.

وی با بیان اینکه پیوند مهدویت از شاخصه هایی است که در همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: بررسی جریان های فعال اسلام نیز از دیگر شاخصه های این همایش است.

محقی با اشاره به اینکه همای بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی از برنامه های مردمی است و با محوریت مردم برگزار خواهد شد، بیان کرد: برنامه های این همایش از هجدهم دی ماه جاری از مشهد مقدس آغاز و پس از برگزاری مراسم محوری در شهرستان بیرجند با حضور در مزار شهید حججی خاتمه خواهد یافت.

وی ادامه داد: دیدار با نماینده ولی فقیه، ادای احترام به مقام شامخ شهدا، دیدار با ائمه جمعات و برگزاری مراسمات مختلف در شهرستان های طبس و بشرویه از برنامه های این همایش در استان خراسان جنوبی است.

قائم مقام دبیرکل همایش بین المللی چهل سال مبارزه با اسلام آمریکایی با بیان اینکه مراسم محوری همایش چهارشنبه نوزدهم دی ماه جاری ساعت ۱۸ در محل حسینیه جماران شهرستان بیرجند برگزار خواهد شد، اظهار داشت: سید حسن العماد، دبیرکل حزب مستقبل العداله از یمن، شیخ عبدالله صالح نایب رئیس جمعیت امل اسلامی بحرین، سید حسن حاجی یحیی از فعالین فرهنگی شیعه فوئه و کفریا در سوریه نیز از مهمانان و سخنرانان ویژه این مراسم خواهند بود.

علی اکبر درانی پور، معاون فرهنگی حوزه هنری خراسان جنوبی نیز در این با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت حماسه ۱۷ دی ماه تظاهرات زنان انقلابی در سال ۵۷ علیه فرمان کشف حجاب، اظهار کرد: این همایش دوشنبه هفدهم دی ماه سال جاری ساعت ۹:۳۰ در محل دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: شب خاطره ای با عنوان مهربانو به مناسبت تظاهرات زنان برای کشف حجاب در سال ۵۷ نیز هجدهم دی ماه سال جاری ساعت ۱۸ در محل سالن ایثار برگزار خواهد شد.
کد خبر