داخلی     خبر     بین الملل
اعطای پناهندگی هلند به یک نویسنده عربستانی
  یک نویسنده زن عربستانی که مدت ها در زندان های رژیم سعودی متحمل شکنجه شده بود، به کشور هلند پناهنده شد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : 75461
اعطای پناهندگی هلند به یک نویسنده عربستانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، ریم سلیمان نویسنده عربستانی در صفحه خود در شبکه توئیتر از سرکوب و ظلم و ستم علیه خودش در عربستان پیش از توانایی برای خروج از این کشور و رسیدن به هلند به عنوان یک پناهنده سخن گفت.

وی نوشت: داستان از آنجا آغاز شد که فردی که خود را دستیار سعود القحطانی معرفی کرد، با من تماس گرفت و از من خواست دیگر در مطبوعات مطلب ننویسیم. او مرا تهدید کرد که اگر از این دستور تخطی کند، مشکلات بسیار زیادی برایش ایجاد خواهد شد که زندان کمترین آن خواهد بود. من تلاش کردم که ببینم علت چیست اما او با عصبانیت به من گفت فقط دستور را اجرا کن و بحث نکن.

ریم سلیمان افزود: ترسیده بودم و نگران بودم که همان بلایی که سر دیگران آمد، سر من هم بیاید. چاره ای جز اجرای دستور نداشتم و یک هفته همین طور گذشت تا اینکه عناصر سراپا مسلح به خانه ام یورش برده و بازداشتم کردند.

وی تصریح کرد: آنها را به محل نامعلومی در شهر ریاض بردند و به مدت دو روز از من بازجویی کرده و من را مورد اهانت و شکنجه روانی قرار دادند. از من درباره مقالات و مطالب توئیتری که نوشته بودم، بازجویی کردند و در جریان آن من را مورد اهانت و تهدید به شکنجه کردند.

این نویسنده عربستانی افزود: بعدا به من گفتند که آزادم خواهند کرد، اما نباید بنویسم. به من هشدار دادند که درباره آنچه بر سرم آمده به کسی چیزی نگویم. مدتی به همین منوال گذشت و سخت ترین و دشوارترین روزهای زندگی ام بود.

وی گفت: برای من چاره ای جز فرار از کشور نگذاشتند. به دنبال امنیت و نفس کشیدن آزادانه بودم، لذا عربستان را به مقصد هلند ترک کردم و الان به عنوان پناهجو در این کشور به سر می برم. از شما پنهان نمی کنم که می ترسیدم بلایی که بر سر سایر زنان فعال از شکنجه گرفته تا ناپدید شدن قهری و حتی تجاوز بر سر من هم بیاید.

ریم سلیمان در پایان تصریح کرد: قلبم برای میهنم و خانواده ام که ممکن است به خاطر خروج من از کشور و افشاگری من مورد آزار و اذیت قرار بگیرند، می طپد. قلبم با فعالان زن و مردی است که ظالمانه به زندان افتاده اند و در معرض شکنجه و تعرض و نقض حقوق اساسی خود قرار دارند. جای تاسف است که میهن به خاطر حاکمان آن از آغوشی امن برای فرزندانش به جهنمی برای آنها تبدیل می شود.