نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

امام جمعه قم:

علت اقدام آمریکا پیشگامی سپاه در مقابله با دشمنان است / خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان عزتمندانه باشد

۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵

مرجع : قم نیوز

آینده روشن : امام جمعه قم، علت دشمنی‌های آمریکا با سپاه را پیش قدمی در عرصه‌های مقابله با دشمن دانست و گفت: ترامپ، شیاطین و احمق‌ها بر آمریکا حاکم هستند و این احمق‌های جدید همان روش های شکست خورده قدیمی را تکرار می کنند.

به گزارش آینده روشن  آیت الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه نمازی که درست اقامه شود هدایتگر انسان است، بیان کرد: سعودی‌ها در وقت‌های منظم به جماعت نمازهای باشکوهی می‌خوانند، ولی این نماز نه آنها را از ظلم و جنایت باز می‌دارد و نه از وابستگی به صهیونیست‌ها مصون می کند.

وی با تبریک فرارسیدن اعیاد ماه مبارک شعبان اظهار کرد: حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) در قیامت دارای مقامی است که شهدا به این مقام غبطه می‌خورند.
امام جمعه قم میلاد حضرت علی اکبر و امام زین العابدین(ع) را تبریک گفت و اظهار کرد: مهمترین مناسبت این ماه میلاد حضرت مهدی(عج) در نیمه شعبان است؛ همه این مناسبت‌ها را به نمازگزاران تبریک می گوییم.

وی در ادامه اظهار کرد: در آغاز سال 98 مثل همیشه نقشه راه ملت ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در کنار مضجع نورانی حضرت ثامن الحجج (ع) تبیین شد و بعد از آن در مناسبت‌های دیگر از جمله دیدار بامسؤولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی در روز بعثت نبی مکرم اسلام رهنمودهای ایشان تداوم یافت.
خطیب نماز جمعه قم خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند که امروز جوانان کشور با آمادگی بیشتر از جوانان نسل‌های قبل مسیر انقلاب را ادامه خواهند داد؛ ایشان فردای ایران اسلامی را متعلق به جوانان مومن می‌دانند که با ابتکارهای پی در پی می‌توانند کشور را به اوج پیشرفت برسانند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه سال 98 از دید رهبر انقلاب سال فرصت‌هاست، ادامه داد: ایشان بشارت دادند که از دل فشارها و مشکلات، فرصت‌های کم نظیری خلق خواهد شد و فرصت‌های بزرگ در قالب رونق تولید، سخت‌کوشی، بصیرت و دشمن شناسی اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: ملت قادر است در جنگ اقتصادی دشمن را شکت دهد، ولی مسؤولان باید ابتکار داشته و به توانمندی‌های داخی تکیه کنند.

امام جمعه قم تاکید کرد: رهبری فرمودند که انقلاب اسلامی ادامه بعثت نبی مکرم اسلام است و بعثت برای یک جامعه فاضل و برای ساخت یک تمدن است.
وی با اشاره به اینکه بارش‌های الهی کشور را از نظر کمبود آب از مشکل خارج کرد، افزود: چنین بارشی در 100 سال اخیر سابقه نداشته و 24 استان درگیر شدند و متاسفانه تعدادی از هموطنان جان‌باختند.

سعیدی افزود: رهبر معظم انقلاب با تشخیص درست و به هنگام همه نیروهای مسلح و دستگاه‌ها را با تمام امکانات به صحنه آوردند و نیروهای مسلح با ایمان، همت و غیرت و وظیفه شناسی پای کار آمدند و همچنان در صحنه خواهند ماند.

وی با اشاره به اینکه با حضور بسیجی ملت در عرصه کمک رسانی خاطرات دوران دفاع مقدس زنده شد، افزود: صدمات روحی و روانی ناشی از این حوادث مسئله مهمی است و نباید به هموطنان مناطق سیل زده به عنوان افراد نیازمند نگاه کرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه خدمت رسانی به سیل زدگان باید عزتمندانه باشد اضافه کرد: همه باید امدادرسانی را وظیفه خود بدانند و به کسب رضای الهی بیاندیشند.

وی با اشاره به اینکه امدادرسانی نباید به اقدامات اولیه و کوتاه مدت بسنده شود گفت: تعمیر مسکن مردم، لایروبی رودخانه‌ها و چاره اندیشی برای نیازهای بلند مدت سیل زدگان باید مورد توجه دولت و ملت باشد.

سعیدی با بیان اینکه باید نقاط ضعف در سیل اخیر باید به صورت علمی شناخته و بررسی شد افزود: نباید به خاطر دستیابی به منافع نزدیک با تغییر کاربری رودخانه‌ها، ساخت و ساز در مسیر عبور آب‌ها و... زمینه بروز مشکل را فراهم کرد. ضروری است که دستگاه قضایی با متخلفان در این زمینه بدون هیچگونه ملاحظه ای برخورد قانونی داشته باشند.

وی فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: ایمان به خدا، عشق به خدمت و دلدادگی به خط ولایت و اطاعت از ولی فقیه از ویژگی‌های بارز ارتش ایران و نیروی زمینی است.

امام جمعه قم یادآور شد: توان و قدرت نیروهای مسلح در حدی است که با آمادگی رزمی بالا با پشتیبانی مردم آماده مقابله با هرنوع تهدیدات است و به کوچکترین اشتباه دشمن پاسخی سخت از سوی ارتش و سپاه داده می شود.

وی با بیان اینکه هیچ کس نباید در زمینه تقویت توانمندی سپاه و ارتش و نیروهای مسلح کوتاهی کند، یادآور شد: ایران اسلامی می‌خواهد جامعه ای بر اساس احکام الهی ایجاد کند که در این حاکمیت و نظام، سعادت دنیا و آخرت، عزت و معنویت و تسلط معنوی بر مناطق مختلف دنیا نهفته است.

وی علت دشمنی‌های آمریکا با سپاه را پیش قدمی در عرصه‌های مقابله با دشمن دانست و گفت: سپاه در حفاظت حرم حضرت زینب (س) پیش قدم بوده و هم در میدان مقابله سیاسی پیشگام است البته دشمنان با خیال خودشان نقشه می کشند ولی ترامپ و شیاطین و احمق‌های دور و بر آمریکا حاکم هستند و این احمق‌های جدید همان روش های شکست خورده قدیمی را تکرار می کنند ولی راه به جایی نمی برند.

انتهای پیام/ 141