داخلی     خبر     بین الملل
ائتلاف سعودی به نقض آتش‌بس در الحدیده یمن ادامه می‌دهد
  ائتلاف سعودی در یمن به نقض آتش بس در استان الحدیده ادامه می دهد. همزمان عناصر آنها با حملات خمپاره ای و توپخانه ای مناطق مسکونی در صعده و صنعا را هدف گرفتند.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۲
کد مطلب : 75669
ائتلاف سعودی به نقض آتش‌بس در الحدیده یمن ادامه می‌دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی همچنان آتش‌بس در استان الحدیده را نقض می‌کنند؛ همزمان جنگنده‌های ائتلاف سعودی و توپخانه‌های آن در بیست و چهار ساعت گذشته استان‌های صنعا و صعده را هدف گرفتند.

یک مقام امنیتی یمن به خبرگزاری رسمی این کشور (سبأ) خبر داد «آتش توپخانه متجاوزان و مزدوران ائتلاف سعودی منطقه الکوعی در شهر الدریهمی استان الحدیده را هدف گرفت».

«مزدوران ائتلاف سعودی» همچنین مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی را در شرق و شمال حیس واقع در شهرستان «الدُریهمی» در جنوب استان الحدیده با سلاح‌های متوسط خود هدف گرفتند و جنگنده‌های ائتلاف سعودی هم به طور گسترده در آسمان التحیتا در شاحل غربی یمن در همین استان الحدیده به پرواز درآمدند.

مزدوران ائتلاف با سلاح‌های سنگین و متوسط همچنین خیابان الخمسین و شهر الشباب در الحدیده را هدف گرفتند، دانشکده پزشکی هم زیر آتش توپخانه ای آنها بود؛ همزمان دو بالگرد آپاچی ائتلاف سعودی هم در آسمان شهر بیت الفقیه گشت زنی می‌کردند.

این مقام یمنی افزود: جنگنده های ائتلاف مناطق مسکونی شهر باقم استان صعده را به دنبا اینکه هدف حمله موشکی و توپخانه ای قرار گرفت، دو بار بمباران کردند همچنین اموال و دارایی شهروندان شهر مرزی رازح در استان صعده هم با حمله موشکی و توپخانه ای عربستان آسیب دید.