داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
دیدار مسؤولان آینده روشن و معاونت پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی
  مسئولان مؤسسه آینده روشن با حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با مسؤولین اجرایی و پژوهشی این پژوهشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : 66867
دیدار مسؤولان آینده روشن و معاونت پژوهشی پژوهشگاه مطالعات تقریبی
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت (آینده روشن)، قائم‌مقام، معاونت پژوهش و مسؤول دبیرخانه مؤسسه آینده روشن با حضور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی با مسؤولین اجرایی و پژوهشی این پژوهشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین فولادی، مسؤول اجرایی پژوهشگاه مطالعات تقریبی در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مسؤولان مؤسسه آینده روشن، از موضوع همایش آینده دکترین مهدویت استقبال کرد و اظهار داشت: اصل کار همایش و موضوع آن بسیار خوب است؛ پیشنهاد اولیه‌ی‌ موضوع از آقای اراکی بود و الحمدلله آقای پورسیدآقایی استقبال کردند و انشاءالله این همایش همانند سال‌های گذشته، آبرومندانه و بسیار خوب و قوی برگزار شود.

وی از آمادگیِ همکاریِ علمی پژوهشی در همایش بین‌المللی دکترین مهدویت خبر داد و ادامه داد: با توجه به موضوع همایش، پژوهش‌گران این پژوهشگاه در حوزه ادیان صاحب‌نظرند و کارهای علمی و پژوهش‌های قوی و سنگینی دارند.

فولادی در پایان صحبت هایش درباره غنای محتوایی و بحث اطلاع‌رسانیِ همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در فضای مجازی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری ضمن استقبال از همکاری علمی و تشکر از مشارکت پژوهشگاه مطالعات تقریبی در همایش آینده دکترین مهدویت، گفت: موضوع همایش، بحثی بین‌رشته‌ایِ بین مذاهب و بحث مهدویت است. همکاری موسسه با پژوهشگاه مطالعات تقریبی می تواند علاوه بر اطلاع‌رسانیِ فراخوانِ مقالات به پژوهشگران، در زمینه مشارکت و ارزیابی مقالات پژوهش‌گران و مهمانان داخلی و خارجی نیز باشد.


معاون پژوهش مؤسسه آینده روشن با تأکید بر این‌که همایش نسبت به مشترکات بین مذاهب اسلامی اهتمام دارد، خاطرنشان کرد: مباحث همایش سال آینده را در جهت تقریب و وحدت بین مذاهب مطرح می‌کنیم؛ بنابراین قرار نیست همایش وارد مباحث حاشیه‌ای شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری تصریح کرد: مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد و به پیشنهاد آیت‌الله اراکی یک مبنا و منبع برای تحقیق در این موضوع خواهد بود.

وی درباره بحث اطلاع‌رسانیِ همایش سال آینده، بیان داشت: قرار است چند نشست داشته باشیم که این نشست‌ها خبررسانی می‌شود. قبل از همایش هم، نشست خبری خواهیم داشت. هم‌چنین همایش در شبکه‌ ماهواره‌ایِ ولایت و شبکه قرآن به طور کامل زنده پخش می‌شود. شبکه‌های دیگر هم معمولا افتتاحیه و اختتامیه و بخش‌های مختلف همایش را به صورت خبری منتشر خواهند کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین لاری، قائم‌مقام مؤسسه آینده روشن، در پایان این دیدار درباره کمیسیون‌های همایش آینده گفت: علاوه بر برنامه افتتاحیه و اختتامیه، ما چهار کارگروه برای نیم‌روز اول و چهار کارگروه برای نیم‌روز دوم داریم.

وی ادامه داد: هر پژوهشکده، مؤسسه یا دانشگاه اگر هشت تا ده مقاله داشته باشد، می‌تواند یک کمیسیون به نام خود داشته باشد؛ حتی اگر مقالات به حد نصاب نرسید، دو مؤسسه پژوهشی می‌توانند با هم یک کمیسیون برگزاری ‌کنند.