داخلی     خبر     سیاست
مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان:
مهم ترين وظيفه منتظر واقعي كسب تقوا است
  مدير کل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: بايد براي ظهور امام زمان (عج) زمينه سازي كرد و مهم ترين وظيفه منتظر واقعي، كسب تقوا و ترك گناهان و معاصي است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : 46382
مهم ترين وظيفه منتظر واقعي كسب تقوا است
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام علي شکري در کارگاه «حکومت مهدوي و وظايف منتظران» ويژه کارکنان اين اداره کل در شاهرود، با اشاره به اعتقاد قوي اقشار مختلف مردم به انتظار و مهدويت گفت: برخي افراد و گروه ها ، در قداست زدايي از انتظار و مهدويت تلاش و برنامه ريزي مي كنند كه بايد مراقب باشند، چرا كه خطر و آسيب بزرگي براي جامعه اسلامي به شمار مي رود.

استاد حوزه و دانشگاه شاهرود نيز که در اين کارگاه به عنوان استاد دوره آموزشي سخن مي گفت، اظهار داشت: انتظار افراد جامعه، براي تحقق هدفي والا و واقعي يعني برقراري عدالت در همه ابعاد، مي‌تواند موتور حركتي براي پيشرفت جامعه به سوي ايجاد مؤلفه‌هاي عدالت شود.

حجت الاسلام عباس اميني، افزود: اعتقاد به مهدي موعود مسئله اي است كه در تمام اديان و مذاهب مختلف جهان مطرح بوده و هست؛ بدين معني كه در آخر الزمان، مصلحي ظهور خواهد كرد و به جنايتها و خيانتها و تبعيضهاي بشر خاتمه خواهد داد.

وي در پايان سخنان خود، تصريح کرد: از جمله رواياتي كه به ظهور «مهدي موعود» وعده داده، حديث معروف نبوي است كه فرمود: اگر از عمر دنيا يك روز بيش باقي نمانده باشد، خداوند آن روز را طولاني كند تا مردي از امت و خاندان من كه نامش نام من است ظاهر شود ، و زمين را از عدل و داد پر كند چنانكه از ظلم و ستم پر شده باشد.

بنا بر اين گزارش: ۵۰ نفر از کارکنان اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در اين دوره ۲۰ساعته با مسائل و موضوعات حکومت مهدوي و وظايف منتظران آشنا شدند. 

انتهای پیام/ق/46