داخلی     خبر     انديشه
مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:
افزایش اعتبارات فرهنگی در چهارمحال و بختیاری ضروری است
  آینده روشن- مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: افزایش اعتبارات فرهنگی و هنری در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : 76136
افزایش اعتبارات فرهنگی در چهارمحال و بختیاری ضروری است
به گزارش آینده روشن  حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر مرتضوی ظهر یکشنبه در بازدید از حوزه هنری استان با بیان اینکه حوزه هنری در ایران مسجد هنر انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، اظهار داشت: هنر در دین اسلام به مراتب وجود دارد و حوزه هنری نیز سردمدار هنر انقلابی در ایران اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب بیان کرد: باید کارهای هنری در ۴۰ سال انقلاب اسلامی بررسی و نقاط قوت و ضعف آن شناسایی و در جهت پیشرفت آن گام‌های مؤثری برداشته شود.

حجت‌الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: با رفع نقاط ضعف هنر اسلیمی در این ۴۰ سال انقلاب می‌توان در گام دوم انقلاب اسلامی به هنر انقلاب متعهد بود و زمینه تمدن سازی و جامعه مهدویت را ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر در برخی از آثار و حوزه‌های هنری شاهد هنر متعهد و انقلابی نیستیم و وظیفه و رسالت اصلی ما در حوزه هنری خلق آثار هنری متعهد و اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در استان چهارمحال و بختیاری، استعدادهای هنری فراوانی وجود دارد اما در حد نیاز مورد استفاده و حمایت قرار نگرفته‌اند.

مرتضوی افزود: مسئولین ارشد استانی باید از نهادهای هنری و حوزه هنری حمایت بیشتری داشته و بودجه و اعتبارات کافی در اختیار آنان قرار دهند چرا که بودجه اندک دستگاه‌های فرهنگی پاسخگویی تمامی استعدادهای هنری در استان نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری از پیش از انقلاب در زمینه‌های مختلف هنری، موسیقی، ادبیات و تئاتر جایگاه ویژه‌ای داشته است اما اکنون به دلیل عدم حمایت کافی از هنرمندان با استعداد، شاهد مهاجرت آن‌ها به شهرهای مجاور و پایتخت هستیم.

مرتضوی افزود: هنرمندان مجرب و ماهر استان چهارمحال و بختیاری به دلیل اینکه در استان‌های دیگر مورد حمایت بیشتر قرار گرفته و می‌توانند آثار خود را تولید و از استان خارج شده و به مناطق دیگر مهاجرت می‌کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان‌های ارشد استانی این است که از نهادهای هنری استان و هنرمندان حمایت بیشتری کنند تا بتوانند آثار هنری خود را در استان تولید و در معرفی و پیشرفت استان چهارمحال و بختیاری قدم بردارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: حوزه هنری استان با وجود بودجه و امکانات سخت افزاری کم تاکنون توانسته آثار خوبی را تولید کند و در آینده نیز با حمایت بیشتر مسئولان از این حوزه، پیشرفت، رشد و شکوفایی بیشتری را رقم خواهند زد.


انتهایپیام/ 141