داخلی     خبر     بین الملل
کشته شدن 10 غیر نظامی از جمله 5 کودک در بمباران ائتلاف آمریکایی
  بمباران هوایی ائتلاف ادعایی آمریکا ضد داعش برای دومین بار در 24 ساعت گذشته، غیر نظامیان بی گناه را هدف قرار داد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۲
کد مطلب : 75696
کشته شدن 10 غیر نظامی از جمله 5 کودک در بمباران ائتلاف آمریکایی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، در بمباران مناطق جنوبی استان دیرالزور در شرق سوریه توسط جنگنده‌های ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش، ۱۰غیر نظامی از جمله پنج کودک کشته شدند تا برای دومین بار در ۲۴ ساعت گذشته، حملات آمریکایی‌ها غیر نظامیان را هدف قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) جنگنده‌‌های آمریکایی یک خانه را در روستای «الکشکیه» در جنوب دیرالزور هدف قرار داد‌ه‌اند. شب گذشته نیز در بمباران یک خانه مسکونی در شهر «شفا» در استان دیرالزور، تمامی ۱۱ افراد یک خانواده کشته شدند.

تلفات غیرنظامیان و همچنین استفاده آمریکا از بمب‌های فسفری، باعث شده است تا دولت‌های سوریه و روسیه بارها این حملات را محکوم کنند. دمشق تا کنون بارها با ارسال نامه به سازمان ملل و شورای امنیت حملات ائتلاف آمریکایی علیه غیرنظامیان در جنوب دیرالزور را محکوم کرده است.

طبق آخرین گزارش نهاد موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» مستقر در لندن، در ماه نوامبر سال گذشته میلادی ۲۰۰ غیر نظامی که اکثر آن‌ها زنان و کودکان بودند، بر اثر بمباران‌های ائتلاف آمریکایی در سوریه جان خود را از دست دادند.

علی رغم اینکه «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) که اکثریت آن‌ها از کردها هستند، پس از اعلام ترامپ مبنی بر خروج از سوریه، گفته‌اند که جنگ با داعش را رها کرده و به سمت شمال برای مقابله با ترکیه رهسپار خواهند شد؛ اما عملیات علیه داعش در جنوب دیرالزور و منطقه «هجین» کماکان ادامه دارد و پشتیبانی هوایی آمریکایی‌ها نیز در جریان است.