داخلی     يادداشت    
شيعه صداي حقيقت
  تفكر شيعه تفكري سازنده و پوياست، براي همين هم هست كه كشورهاي استعمارگر چون آمريكا و اسرائيل تمام تلاش خودشان را براي نابودي شيعه انجام مي دهند و ميليادرها دلار هزينه ميكنند تا پويايي شيعه را از آن بگيرند.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب : 22063
شيعه صداي حقيقت
شيعه مذهبي مبارزه با ظلم و بي عدالتي است. امام حسين پرچمدار مبارزه با ظلم و استعمار بود كه در همين راه شهيد شد و به شيعيان درس آزادگي و مبارزه با استعمار و استكبار و ظلم را داد.
انقلاب اسلامي ايران يكي از اثرات مبارزه شيعه با استعمارگران و ظالمان تاريخ است. تا جايي كه اكنون آمريكا و هم پيمانانش ايران و شيعه را بزرگترين دشمن خودشان ميدانند چرا كه دست آن ها را كه به منابع مالي و معنوي كشورمان دست درازي كرده بود قطع كرد.
انقلاب اسلامي ايران تولد دوباره تفكر شيعه در عرصه جهاني بود. تا قبل از انقلاب اسلامي ايران مردم دنيا چيزي از اسلام و شيعه نميدانست. آن ها اسلام را به درستي نمي شناختند و حتي چيزي از شيعه به گوششان نخورده بود. اما اكنون همه مردم دنيا شيعه را ميشناسند. آن ها ميدانند تفكري وجود دارد كه در برابر بزرگترين قلدر عالم ايستاده و آن را از زانو در آورده است. حالا همه ميدانند براي مظلومان عالم اميدي وجود دارد كه با كمك آن مي توانند فرعون هاي زمان را شكست دهند.

شيعه در جهان
در دنيا كشورهايي هستند كه بيشتر جمعيت آن، و يا بخشي از جمعيت آن را شيعيان تشكيل مي دهند. تا همين 30 سال قبل در دنيا شيعه اجازه دخالت در هيچ چيزي را نداشت و حتي نمي توانست حقوق خودش را دريافت كند اما انقلاب اسلامي ايران اميد را به دل هاي شيعيان برگرداند. اكنون كشور ايران كه اكثر جمعيت آن شيعه هستند تنها حكومت دنيا است كه فرياد عدالت و حق طلبي سر مي دهد و در برابر ظالماني چون آمريكا و اسرائيل ايستادگي ميكند.
در كشوري چون لبنان كه تا چندي قبل شلاق اسرائيل را تحمل مي كرد شيعه گروه بزرگي با نام "حزب الله" به وجود آورد و در برابر ظلم اسرائيل ايستادگي و كرد و سال قبل در جنگ 33 روزه اسرائيل را در كمال نا باوري شكست داد و دولت آمريكا را به وحشت انداخت.
در كشورهايي چون عراق، عربستان، قطر، كويت، امارات متحده عربي، بحرين، افغانستان، پاكستان، جمهوري آذربايجان شيعيان شخصيت واقعي خود را دوباره به دست آورده و فعاليت هاي سياسي و اجتماعي و اقتصادي گسترده اي راه انداخته اند تا جايي كه منطقه خاورميانه كه بزرگترين منبع انرژي جهان( نفت) است حالا منبع انرژي عظيم شيعه شده است.

غرب در بن بست
سال هاست كه انسان ها در غرب با پوچي زندگي ميكنند و با سياست هاي دولت هاي غربي دين و اخلاق در غرب آنقدر كم رنگ شده است كه انسان ها به بن بست رسيده اند. در غرب مردم انگيزه اي براي تلاش و فعاليت جز به دست آوردن ماديات ندارند، براي همين ادم هاي زيادي در اروپا و آمريكا به دنيال تفكري هستند كه به زندگي آن ها معنا ببخشد. شيعه تفكري است كه به زندگي ها معنا مي بخشد و انسان ها را از بن بست هاي فكري رها ميكند. در چند سال گذشته جوانان بسياري در كشورهاي مختلف اروپايي با جستجوي حقيقت به تفكر شيعه رسيده و علاوه بر اينكه شيعه شده اند، مراكزي هم براي گسترش شيعه در اروژا ايجاد كرده اند. نمونه بارز شیعه شدگان ایتالیا شهید ادواردو آنیلی ( مهدی ) فرزند یکی از بزرگ ترین ثروتمندان جهان است که بعد از آشنایی با قرآن و ارتباط با بچه های انجمن اسلامی ایتالیا و افراد سفارت ایران و آشنایی با بعضی از مسلمانان آمریکا شیعه می شود و حتی با امام خمینی (ره) نیز دیدار می کند، ادواردو که تنها وارث میلیاردی پدر بود به علت گرایش به اسلام؛ صهیونیست ها به او تهمت جنون زده و در یک سانحه ساختگی او را به شهادت می رسانند و پسرعموی او را که یک یهودی صهیونیست می باشد را رسماً به عنوان وارث آنیلی به ثبت می رسانند.
موسسه المهدی از جمله مراكز فعال ایتالیا است که جوانان شیعه شده ایتالیایی آن را تاسيس كرده اند و به ترويج معارف شيعه در قلب اروپا در كنار پايتخت مسيحيت نموده اند.
در كشورهاي ديگر چون آلمان، انگليس، فرانسه و ... جوانان بسياري شيعه شده اند و پنجره معراف شيعه را به روي مردم كشورشان گشوده اند.

بارقه هاي اميد
بارقه هاي اميد در تمام كشورها به چشم مي خورد و شيعه به آرامي در دل ها نفوذ كرده و فكرها را براي آزادي انسان از بندها و حركت او به سوي رشد و تكامل آماده مي كند.
تركيه:
از زمان تسلط تفكر انگليس در تركيه از بين بردن دين به دست آتاتورك (همزمان با رضا شاه پهلوي در ايران) شروع شد و حزب لائيك همه اركان دولت و دانشگاه ها و ... را بي دين كرد، اما بعد از انقلاب اسلامي تفكر شيعه و مبارزه با ظلم در جامعه تركيه هم شروع شد و بارقه هاي اميد به چشم خورد تا جايي كه حزب اسلامگرا در اين كشور به حكومت رسيد و بسياري از موانعي كه آتاتورك براي فعاليت مسلمانان و شيعيان ايجاد كرده بود از بين رفت، با رشد فعال شدن دين در تركيه قابل پيش بيني است كه تفكر اسلامي به طور كامل در تركيه حاكم خواهد شد.
مصر:
چند قرن قبل تفكر شيعي (دولت فاطمي) در مصر حكومت مي كرد اما با توطئه هاي فراوان شيعه در اين كشور منزوي شد. وقوع انقلاب اسلامي ايران منجر به فعال شدن گروه هاي آزادي خواه و عدالت طلب در مصر شد كه زمينه فكري آن ها تفكر شيعه بود. گروه "اخوان‌المسلمين" يكي از آن ها بود كه در كشور مصر تحت تاثير انقلاب اسلامي ايران، گروههاي اسلامي بارديگر فعال شدند و "خالد اسلامبولي" از افسران برجسته وابسته به يكي از اين گروه ها "انورسادات" رييس جمهوري مصر و امضاكننده پيمان ننگين "كمپ ديويد " با رژيم صهيونيستي را ترور كرد.
پاكستان:
در چند سال گذشته تفكر شيعي در پاكستان رشد بسياري كرده و نهضت "اجراي فقه جعفري " بخشي از نتيجه فعال شدن تفكر شيعه در پاكستان است كه روز به روز بيشتر از قبل سياست ها و جامعه پاكستان را تحت تاثير قرار مي دهد.
فلسطين:
شیعیان که در فلسطین مستقر بودند در طول سالهای فترت ارتباط خود با لبنان به عنوان یکی از مراکز مهم شیعی را حفظ کردند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این ارتباط تنگ تر شد. جهاد اسلامی به عنوان شیعی ترین جنبش فلسطینی پیوند مستحکمی را با حزب الله و ایران برقرار کرد و به همین واسطه نقش مهمی را در گسترش شیعه در این کشور داشت. شهید فتحی شقاقی دبیر کل پیشین این جنبش و حامی جدی انقلاب اسلامی بارها اعلام کرد که از دهه هفتاد بود که با اسلام انقلابی از طریق آثار امام خمینی و آیت الله محمد باقر صدر آشنا شدیم.
همچنين تشکلی تحت عنوان اتحاد الشباب الاسلامی(اتحادیه جوانان اسلام) در بیت الحم پا گرفت که جمعیتی خیریه با رویکردی تبلیغی بود. این گروه اقدام به تاسیس درمانگاه خیریه الاحسان، درمانگاه السبیل، مرکز جراجی نقاءالدوحه، مدرسه النقاء و مرکز زنان کردند و مضاف بر آن دوره های آموزشی قرآن را در مساجد و موسسات براه انداختند که نقش مهمی در گسترش تشیع داشت.
شيعه به آرامي در فلسطين رشد مي كند و همين از عوامل ايستادگي فلسطينيان در برابر تجاوزات صهيونيست ها است. اكنون همه مي دانند كه تشيع بزرگ ترين عامل ايستادگي در برابر صهيونيست ها در جهان است.

تشيع اميد مردم آفريقا
قرن ها استعمارگران غربي به آفريقا به عنوان منبع مواد خام نگاه كرده و منابع و ثروت هاي مردم آن را به غارت بردند و با تبليغات فراوان آن ها را در بي خبري و رنج و ناداني نگه داشتند.
اكنون آفريقا با وجود منابع عظيم معدني و ثروت هاي فراوان در فقر و بدبختي به سر مي برد. همين باعث شده مردم آفريقا براي نجات از اين بدبختي تلاش كنند و دست استعمارگران را در سر خود كنار بزنند.از آن جايي كه مردم آفريقا شاهد بوده اند اسلام و شيعه به خوبي توانسته است در برابر استعمارگران در دنيا ايستادگي كند، فرهنگ شيعه در ميان مردم آفريقا مطرح شده و گسترش يافته است.
پیش از این در آفريقا برخي فكر مي‌كردند تشيع فرقه‌اي خارج از اسلام است كه توسط ايرانيان ترويج مي‌شود كه اكنون نه تنها اين طرز فكر از بين رفته است، بلكه تشيع به يكي از مذاهب بومي آفريقا تبديل شده است.وجود تفكر مهدويت در شيعه اميد مردم آفريقا را براي اصلاح دنيا و از بين رفتن زورگويان دنيا بيشتر كرده است و تفكر شيعه را در سرزمين هاي آفريقا گسترش داده است.

اكنون بسياري از متفكران جهان به شيعه به عنوان قدرتي عظيم فكري نگاه ميكنند كه زماني توانست انقلاب بزرگ اسلامي را در ايران بنا نهد و اكنون در بسياري از كشورها زمينه تحول هاي بزرگ را ايجاد ميكند. با همه تلاش هاي دشمنان براي جلوگيري از گسترش شيعه در جهان، اين تفكر هر روز بيش از قبل گسترده مي شود و روزي خواهد رسيد كه پرچم سبز عدالت امام مهدي(عج) بر سر همه جهانيان كشيده مي شود.