داخلی     گفتگو     انديشه
در گفتگو با خبرنگار مهدی یاور مطرح شد؛
نیاز به امام، باید مهمترین نیاز هر انسانی باشد
  خبرنگار مهدی یاور هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت معتقد است، نیاز به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، باید مهمترین نیاز هر انسانی باشد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب : 55274
زهرا حسینی، خبرنگار مهدی یاور
زهرا حسینی، خبرنگار مهدی یاور

زهرا حسینی، از خبرنگاران و فعالان عرصه مهدویت است که سالهاست در زمینه مهدویت فعالیت کرده و در هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت نیز به عنوان مهدی یاور از وی تجلیل شد. 

وی از سال ۱۳۸۵ به مدت یک سال با امور فرهنگی آستان قدس رضوی در بخش همایش ها و به ویژه همایش سالانه راه وصال مهدویت همکاری داشته و می توان گفت که فعالیت مهدوی خود را در این سال و در آستان مقدس امام رضا علیه السلام آغاز کرده است. 

علاقه وی به مهدویت باعث شد که وی از سال ۸۷ تا ۸۹ دوره های مقدماتی و تربیت معارف مهدویت در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شعبه خراسان رضوی را پشت سر گذاشته و هم اکنون در این بنیاد به فعالیت های پژوهشی مشغول باشد. 

وی از مهرماه سال ۱۳۹۰ نیز به عنوان مسئول واحد خبر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فعالیت می کند. 

حسینی علاوه بر این فعالیت ها از سال ۱۳۸۷ به عنوان خبرنگار و نویسنده مهدوی در پایگاه خبری آینده روشن فعالیت مستمر و پرتلاشی داشته است. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در فعالیت های مهدوی و برای نهادینه کردن مباحث مهدوی در سطح جامعه چه فعالیت هایی می توان انجام داد، فعالیت های همراه با برنامه ریزی علمی و دقیق و همچنین مطابق با گفته مقام معظم رهبری دام عزه را بهترین راه برای این امر معرفی کرد. 

حسینی در ارتباط با فعالیتی که رسانه ها می توانند در زمینه سازی ظهور انجام دهند، گفت: افراد اهل قلم و صاحبان رسانه باید با توجه به تعهدی که در زمینه کاری خود دارند و همچنین رسالت کاری خود، در گفتار و نوشتار خود اقدام به تبیین ارزشها و مبانی جامعه مهدوی کنند، در این زمینه حتی اگر کار انجام شده به اندازه یک صفحه هم باشد، با ارزش و مناسب است، مهم این است که شخصی که این مطلب را می خواند نسبت به کسب معارف اهل بیت علیهم السلام و مهدویت ترغیب می شوند. 

وی نیاز به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و انتظار فرج را یکی از مهمترین لازمه های ظهور دانست و گفت: برای گسترش فرهنگ مهدویت در میان مردم، باید نیاز به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را به آنها نشان داد، این نیاز که بوجود آید، ضرورت مهدویت درک می شود.

انتهای پیام/ب/12