داخلی     خبر     انديشه
حجت الاسلام ماندگاری تشریح کرد
اشتراک عاشورا و انقلاب در زمینه سازی برای حکومت عدل
  استاد اخلاق با اشاره به وجوه اشتراک میان عاشورا و انقلاب و دفاع مقدس گفت: هدف امام حسین(ع) مبارزه با ظلم، اقامه حق و بسترسازی برای حکومت جهانی توحیدی بود چنان که انقلاب هم کوشید تا حکومت عدل در داخل و بسترسازی برای ظهور امام زمان(عج) را رقم بزند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب : 72797
اشتراک عاشورا و انقلاب در زمینه سازی برای حکومت عدل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمدمهدی ماندگاری» در سخنانی به اهمیت توجه در تطبیق عاشورای امام حسین(ع) و دوران دفاع مقدس پرداخت. در ادامه بخش هایی از مباحث وی در این سخنرانی تقدیم حضورتان می شود:

استاد اخلاق با بیان اینکه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مسیر عاشورای امام حسین(ع)، رخ داد، اظهار کرد: در این تطبیق شاید چند محور مورد توجه باشد، نخست آنکه هدف امام حسین(ع) مبارزه با ظلم، اقامه حق و بسترسازی برای حکومت جهانی توحیدی بود، در کلمات امام راحل نیز هدف از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، این بود که با ظلم داخلی یعنی رژیم پهلوی و با ظلم جهانی یعنی آمریکا و اسراییل، مبارزه کند، همچنین هدف دیگر برقراری جمهوری اسلامی و حکومت عدل در داخل و بسترسازی برای ظهور امام زمان(عج) بود.

حجت الاسلام ماندگاری تصریح کرد: در اهداف کاملا روشن است که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درست در راستای اهداف نهضت عاشورای امام حسین(ع) شکل گرفت. این موارد اثبات یگانگی و و وحدت میان دفاع مقدس و عاشورای امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: همچنین در محور دوم می بینیم که رهبر نهضت عاشورا از اولیای خداست، رهبری دفاع مقدس هم از مصادیق اولیای خدا در عصر غیبت است. در عصر غیبت ولی خدا ولی فقیه است، جایگاه امام حسین(ع) و ولی فقیه متفاوت است ولی هر دو مشروعیت شان را از خدا می گیرند.

حجت الاسلام ماندگاری بیان کرد: در میان یاران امام حسین(ع) می بینیم، انسان هایی آمدند که آمادگی داشتند و وابستگی نداشتند، در دفاع مقدس هم کسانی توانستند استقامت کنند که هم آمادگی داشتند و هم وابستگی به زن و فرزند خانواده نداشتند و در سخت ترین شداید در میدان حاضر شدند.

وی با بیان اینکه از آثار و برکات نهضت امام حسین(ع) بیدار کردن دنیا بود، گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز همه ملت ها و امت های مظلوم را بیدار کرد و نهضت بیدای اسلامی از برکات انقلاب و دفاع مقدس بود.

ماندگاری ابراز کرد: در جریان عاشورا و در میان شهدا، از زن و کودک، نوجوان و جوان و پیرمرد وجود داشتند و در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم از همه طیف های سنی را شاهد بودیم.