نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

نهمین جشنواره «سفیر فرهنگی» در مسجد کوفه

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴

مرجع : خبرگزاری شبستان

آینده روشن -نهمین جشنواره سالیانه «سقیر فرهنگی» باهدف یادآوری شخصیت امام علی(ع) و ورود «مسلم بن عقیل» به کوفه در مسجد اعظم کوفه اغاز شد.

به گزارش آینده روشن به نقل از الکفیل، نهمین جشنواره سالیانه «سفیر فرهنگی» با حضور جمعی از مسئولان عتبات مقدس و حرم های شریف و شخصیت های سیاسی و اجتماعی عراق و غیر عراقی در مسجد اعظم کوفه آغاز شد.

جشنواره سفیر فرهنگی رویداد ویژه ای برای یادآوری شخصیت امام علی(علیه السلام) و یادآوری معانی عظیم و بزرگ است.

سید «محمد مجید الموسوی» دبیرکل مسجد کوفه در این جشنواره گفت:  این جشنواره یادآوری ورود مسلم بن عقیل به عنوان نماینده امام حسین(علیه السلام) به کوفه است، درحالی که پیام سید شهداء امام حسین(علیه السلام) را در دست داشت، یادآوری می کند.

در همین حال، سید«علاء الموسوی» رئیس دیوان وقف شیعی در سخنانی بر ضرورت سیر در روش و راه امام علی(علیه السلام) تاکید کرد و گفت: امیر المومنین در مسیری حرکت کرد که با ایشان کسی حرکت نکرد. زیرا اصل و مبدا و حفاظت از دین اسلام را انتخاب کرد.

دکتر«عبد علی» مشاور وزارت تربیت و آموزش فرانسه نیز درباره تجربه خود و انتقال تصویر بی نظیر از امیر المومنین و چگونگی بررسی در زندگی امام علی( علیه السلام) به خصوص کتاب نهج البلاغه سخن گفت.

«فائق الشمری» عضو شورای اداره آستان مقدس علوی  نیز گفت: برنامه هایی که در این جشنواره برگزار می شود، شامل نمایشگاه خط، مسابقه نویسندگی، مسابقه پژوهشی، مسابقه نوشتن مقاله، نوشتن قصه است.

«احمد بخیت» شاعر مصری در این مراسم ابیاتی را در حب اهل بیت (علیه السلام) خواند. همچنین یک فیلم مستند از تاریخ این جشنواره و چگونگی آغاز و ادامه آن برای نهمین سال پخش شد.

پایان پیام/141