داخلی     گفتگو    
ناوسالار یکم، پاسدار ابوالقاسم امان‌گاه:
شجاعت و ایمان یکی از رزمندگان پایگاه اروند، باعث دستگیری انگلیسی ها شد
  فرمانده پایگاه دریایی اروند: زرگ‌ترین احساس من و دلاوران پایگاه دریایی اروند حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج همیشه فارس است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : 13107
عکس از: جواد مقیمی/ فارس
عکس از: جواد مقیمی/ فارس
ناو‌سالار یکم، پاسدار ابوالقاسم امان‌گاه، فرمانده پایگاه دریایی اروند که روز چهارشنبه گذشته، مفتخر به دریافت نشان شجاعت از دست رییس جمهوری شد، در گفت‌وگو با خبرنگار آینده روشن در خرمشهر، با قدردانی از الطاف ریاست جمهوری، گفت: سرکوب تجاوز تفنگ‌داران دریایی انگلیس ماحصل تلاش کلیه پرسنل دلاور پایگاه دریایی اروند بوده است که با چشمان تیزبین و هوشیار، مراقبت از آب‌های سرزمینی کشورمان را به عهده دارند.

وی گفت: احساس من و دلاوران پایگاه دریایی اورند همیشه این بوده است که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در آب‌های خلیج فارس حفظ کنیم.

وی تأکید کرد: نشان شجاعتی که چهارشنبه رییس جمهوری به وی اهدا کرد، متعلق به همه دریادلان پایگاه دریایی اروند است.

این گزارش می‌افزاید: اکنون که ماجرای دستگیری تفنگ‌داران انگلیسی با عفو جمهوری اسلامی ایران به پایان رسیده است، گوشه‌ای از ماجرای دستگیری این عده فاش می‌شود.

یک مقام بلندپایه به خبرنگار آینده روشن، گفت: هنگام دستگیری این 15 تفنگ‌دار تنها یکی از رزمندگان پایگاه دریایی اروند در محل دستگیری این عده حضور داشت. این رزمنده با تهور تمام قایق خود را به قایق انگلیسی‌ها کوبیده و در حالی که تفنگ‌داران متجاوز انگلیسی تعادل خود را از دست داده بودند، همگی به اسارت یک دریادل آماده به رزم پایگاه دریایی اروند درآمدند.

اکنون انگلیسی‌ها این ماجرا را مانند یک کابوس به یاد خواهند داشت، تا بدانند ایرانی‌ها با شجاعت و تهور از آب‌های خود صیانت می‌نمایند.