داخلی     خبر     سیاست
در کتابی به قلم سیدمجتبی عصیری مطرح شد
گفت‌وگوی یک روحانی کاروان حج با مبلغان وهابی و پاسخ به شبهات بقیع
  آینده روشن- جلد نخست از مجموعه «شبهات بقیع» به قلم سیدمجتبی عصیری منتشر شد. در این کتاب در قالب گفت‌وگوی یک روحانی شیعه با ماموران وهابی عقاید وهابیون درباره شیعه با استناد به منابع اهل سنت، نقد می‌شود.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : 75938
گفت‌وگوی یک روحانی کاروان حج با مبلغان وهابی و پاسخ به شبهات بقیع
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمجتبی عصیری اظهار کرد: تاکنون ۱۳ مجلد از سلسله مباحث پاسخ به شبهات اعتقادی منتشر شده که ترتیب مطالعاتی آن چنین است: «شاخ شیطان»، «آداب مناظره با وهابیت»، «خدای وهابیت: اهانت مفتیان وهابی به ساحت قدس ربوبی عزوجل با استناد به روایات کتاب مسلم و بخاری»، «پیامبر وهابیت»، «شبهات فاطمیه»، «شبهات غدیر» در سه جلد، «شبهات مهدویت» در دو جلد، «شبهات عزاداری» در دو جلد و «شبهات بقیع».

وی افزود: از میان این مجلدات جلد نخست «شبهات بقیع» به تازگی منتشر شده است. در این کتاب مبانی اعتقادی و فکری وهابیت از قبیل شبهاتی را که در مبلغان آنها در مدینه و در کنار قبور بقیع برای زائران بیت‌الله الحرام مطرح می‌کنند و همچنین اهانت‌هایی که وهابیون به علمای شیعه دارند، در قالب گفت‌وگوی میان یک روحانی کاروان حج با ماموران وهابی مطرح می‌شود.

عصیری ادامه داد: قالب گفت‌وگو، یک قالب ادبی بسیار مهم و مفید است و مباحث را به آسانی برای مخاطبان روشن می‌سازد. در پاورقی‌های بسیار این کتاب نیز همه مباحث اختلافی میان تفکر شیعه و تفکر وهابی مانند خمس، متعه، اختلاف در نزول قرآن، اعتقاد وهابیون به تحریف قرآن از نظر شیعه و... مطرح شد و شبهات وهابیت درباره مذهب تشیع نقد می‌شود. ارجاعات و استنادهای مباحث در رد عقاید وهابیت نیز همه از منابع اهل سنت و مآخذ مورد قبول وهابیون آورده شده و من هیچ ارجاعی به منابع شیعی ندادم.

چاپ نخست برخی از کتاب‌های حجت‌الاسلام والمسلمین عصیری توسط ناشران مختلف در دسترس مخاطبان قرار گرفت، اما از دوره‌ای به بعد او تصمیم گرفت که به تجدید چاپ آنها و همچنین تالیفات جدیدتر را به صورت ناشر مولف منتشر کند. عصیری درباره چرایی این روند گفت: در پروسه اداری ناشران معمولا مشکلات مختلفی پیش می‌آید و همین نکته باعث کند شدن روند انتشار آثار می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتم که کتاب‌ها و پژوهش‌هایم را به صورت ناشر مولف در دسترس مخاطبان بگذارم. ضمن اینکه من وسواس دارم تا چاپ جدید کتاب‌ها با ویرایش تازه و به روز شدن مطالب در دسترس مخاطبان قرار بگیرد؛ روندی که معمولا ناشران با آن مخالفت می‌کنند.

انتهای پیام/ 141