داخلی     گفتگو     انديشه
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس :
شاخصه های جذاب هنر می تواند موجب گسترش فرهنگ شاخص مهدویت باشد
انقلاب ما با فرهنگ مهدویت پیوند محتوایی دارد
  استاد د انشگاه علوم قرآن و حدیث امید به منجی و انتظار ظهور یک عادل مصلح در میان ملت های گوناگون دنیا را همچون یک تشنگی فراگیر عنوان کردو گفت : بدون شک هنر یکی از سرچشمه های مهم برطرف کننده این تشنگی فطری است.
عکاس :
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب : 54805
شاخصه های جذاب هنر می تواند موجب گسترش فرهنگ شاخص مهدویت باشد
دکتر لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی فرهنگ مهدویت را آمیخته با ندای فطرت بشریت توصیف کرد و گفت : امید به منجی و انتظار ظهور یک عادل مصلح در میان ملت های گوناگون دنیا همچون یک تشنگی فراگیر وجود دارد و بدون شک هنر یکی از سرچشمه های مهم برطرف کننده این تشنگی فطری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هنر را رسانه ای فراتر از مرزها و ملت ها دانست و افزود : شکست تفکر مادی غرب و ایده های سست تمدن غربی در دنیای امروز باعث سردرگمی فکری و محتوایی بشر تکنولوژیک زده امروز شده است و شکل گیری بیداری اسلامی نیز در همین مسیر تحقق یافته است. در واقع پیام اسلام که پیام فطرت است به تمام دنیا معرفی شده است.

وی رسانه ای پرظرفیت چون هنر را در انتقال پیام مهدویت بسیار تاثیر گذار خواند و گفت:مولفه های جاذبه داری که در ارائه کار هنری بر مبنای آموزه های فکری دینی وجود دارد یک فرصت بی نظیر در گسترش فرهنگ مهدویت است.
دکتر افتخاری با اشاره به برگزاری هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت این حرکت علمی و هنری را یک توفیق در مسیر تعمیق و صدور پیام انقلاب به دنیای امروز توصیف کرد و گفت : انقلاب ما با فرهنگ مهدویت پیوند محتوایی دارد و دکترین مهدویت راهبردی اساسی در جهت تبیین اندیشه های ناب اسلامی و انقلابی است.