داخلی     خبر     سیاست
آیت الله نوری همدانی:
راه انقلاب باید تا ظهور امام زمان(عج) با جدیت ادامه پیدا کند
  آیت الله نوری همدانی، بر لزوم ادامه راه انقلاب تا زمینه سازی ظهور تاکید کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب : 38515
راه انقلاب باید تا ظهور امام زمان(عج) با جدیت ادامه پیدا کند
به گزارش آینده روشن، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با ائمه جماعات سراسر کشور با بیان اینکه امروز در زمان حساسی واقع شده ایم گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید علما و روحانیت به آن توجه داشته باشد شناخت زمان است.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان یک نظام ولایی در جهان اسلام و سراسر دنیا شناخته شده است که همین امر احساسات قدرت های استکباری را بر انگیخته است.

نوری همدانی با بیان اینکه زمانی دشمنان کاری به کار روحانیت و همچنین کشور نداشتند افزود: در آن زمان روحانیت در حوزه های علمیه مشغول درس و بحث خود بود، اما با روی کار آمدن انقلاب وتشکیل حکومت اسلامی حجاب ها از میان رفت و انقلاب اسلام ناب را به دنیا معرفی کرد و استکبار را در برابر خود خاضع کرد.

این مرجع تقلید اظهار داشت: قرن ها بود که اسلام در حاشیه به سر می برد که شاهد اسلامی بدون فرهنگ جهاد و شهادت و استکبار ستیزی بودیم اما امروز به برکت انقلاب و تلاش های امام خمینی (ره) شاهد تجلی اسلام ناب محمدی هستیم.

وی در ادامه شناخت زمان را از ضرورت های علما و روحانیون برشمرد و گفت: روحانیت باید با رسانه های گروهی در ارتباط باشد تا فضای حاکم را بشناسد و در برابر مسائل مربوط موضع گیری ها درست و شفافی داشته باشد .وی ادامه داد: در این زمینه پیامبر اکرم (ص) فرمودند تا هنگامی که با زمان آشنا نباشیم نمی توانیم از بدعت ها آگاه شویم.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: باید بدعت ها را شناخت و از آنها آگاهی داشت و هیچ بدعتی از قدرت های استکباری و تهاجم فرهنگی آنها بالاتر نیست که باید در برابر آنها موضع گیری بسیار صریح و قاطع داشته باشیم.

این مرجع تقلید معرفی دین برای جامعه را ضرورت دانست و اظهار داشت: دینی که سالها دچار تحریف و به حاشیه رانده شده بود با انقلاب اسلامی به عرصه زندگی مردم بازگشت که امروز وظیفه داریم معارف اسلامی و دینی را با استدلال و منطق به دنیا بشناسانیم.

وی در ادامه به معارف و اصول اسلام اشاره کرد و گفت:تمام هدف پیامبران (ص) برقراری عدالت در جامعه بود.

آیت الله نوری همدانی گفت: امام خمینی (ره) هر ده روز بیانیه ای را می نوشت و در طول ۱۵ سال توانست مردم را آگاه و هوشیار و با هم متحد کند به طوری که در همه کشور شعار استقلال ، آزادی جمهوری اسلامی طنین انداز بود.

وی با بیان اینکه دین اسلام دینی رها بخش است که باید چگونگی حکومت در اسلام را به دنیا معرفی کرد افزود: بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) انحرافاتی در جامعه ایجاد شد و مسیر حکومت تغییر یافت.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اسلام تنها نظام ولایی را می پذیرد بیان کرد: در اسلام ، راس حکومت باید پیامبر (ص) و بعد ائمه معصومین باشند و در زمان غیبت نیز باید مجتهد و فقیهی عادل و مدیر حاکم باشد تا بتواند امت اسلامی را هدایت کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به ائمه جماعات مساجدکشور بیان داشت: مردم به ائمه جماعات چشم دوخته اند، و روحانیت نیز باید در میام مردم و زندگی ساده ای داشته باشد و غمخوار وکمک کار مردم باشد.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مردم از روحانیت شیوه انبیا را طلب می کنند، افزود: روحانیت را با تجمل و زرق و برق دنیا کاری نیست و هر کس در علم رشد کند اما ساده زیستی نداشته باشد از خداوند دور خواهند ماند.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر روی سه اصل اساسی استوار است افزود : اسلام، مردم ، رهبری سه رکن اساسی انقلاب به شمار می رود.

این مرجع تقلید حضور مردم در صحنه را بسیار مهم دانست و گفت: باید همواره تلاش کرد تا مردم را راضی نگه داشت و به خصوص به محرومین و فقرا توجه بیشتری کرد.

وی اضافه کرد: این توده مردم بودند که با حضور پر رنگ خود در ۹دی و ۲۲ بهمن سیلی به صورت فتنه گران زدند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر حفظ نظام اسلامی گفت: حفظ نظام از واجبات دیگر نیز نماز و روزه واجب تر است و این انقلاب مقدمه ظهور امام عصر (عج) است که تا ظهور آن حضرت باید این راه را باجدیت ادامه داد.
انتهاي پيام/ا/45