داخلی     گفتگو     انديشه
امام جمعه چالدران:
علما در مباحث مهدوی به مؤلفه‌های قرآنی دقت كنند
  امام جمعه چالدران گفت: علما در مباحث مهدوی به مؤلفه‌های قرآنی دقت كنند و از طريق قرآن كريم مسائل مهدويت را برای مردم شرح دهند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : 34465
علما در مباحث مهدوی به مؤلفه‌های قرآنی دقت كنند
حجت السلام محمدحسين ابوعليزاده امام جمعه چالدران در گفتگو با آینده روشن با بيان اينكه دشمنان نتوانستند از طريق جنگ نظامی عليه انقلاب كاری كنند، گفت: غرب در اين راستا جنگ نرم را به راه انداختند و شروع به راه‌اندازی سايت‌هايی عليه تفكر مهدويت كردند تا در اين جنگ، باورها و ريشه‌های اصلی فرهنگ ناب اسلام را هدف قرار دهند.

وی خاطرنشان كرد: اگر نتوانيم در مقابل اين جنگ بايستيم ضرر و آسيب جبران ناپذيری خواهيم ديد و تنها راه جلو گيری از آسيب جدی فرهنگ مهدويت ترويج و تبليغ از طريق رسانه‌های ديداری و شنيداری است و اين كار، تنها با همت علمای حوزوی و نخبگان دانشگاهی ممكن می‌شود.

ابوعليزاده در ادامه با اشاره به فرمايشات رهبر كبير انقلاب اسلامی امام خمينی‌(ره) كه، انقلاب اسلامی ايران نقطه شروع انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است، افزود: از اين رو به مسئولان نظام توصيه می‌كردند كه هرگز از آرمان عظيم انقلاب اسلامی كه تشكيل حكومت جهانی اسلام غافل نشوند.

ابوعليزاده تصريح كرد: جامعه ايده آل حضرت مهدی(عج) جامعه‌ای است كه پايبند به آرمان‌ها و ارزش‌های مهدوی است و انتظار از جمله مؤلفه‌های مقابله با هجوم دشمنان است.

وی استفاده از اساتيد حوزه و دانشگاه را مطمئن‌ترين مسير برای ترويج مفاهيم مهدويت در جامعه دانست.

وی بر حضور هر چه بيشتر دستگاه‌های فرهنگی در مباحث مهدويت تأكيد و اظهار كرد: مديران دستگاه‌های فرهنگی بايد جهت استفاده بهينه بودجه در انجام فعاليت‌های گسترده فرهنگی در مباحث مختلف از جمله مهدويت گام‌های مؤثری بردارند.

وی در ادامه گفت: علما در مباحث مهدوی به مؤلفه‌های قرآنی دقت كنند و از طريق قرآن كريم مسائل مهدويت را برای مردم شرح دهند كه رمز بقا و پيشرفت جوامع، بهره‌گيری از فرهنگ مهدويت است كه اين نيز يكی از زمينه‌های ظهور را فراهم می‌كند و باعث حفظ وحدت و ارزش‌های دينی و پايبندی به فرهنگ مهدويت خواهد شد.

وی ادامه داد: جامعه منتظر، جامعه‌ای است كه بتواند امام معصوم را درك كند و حاكميت ولايت و سرپرستی امام معصوم را بپذيرد و تمام مناسباتش هم از نظر فرهنگی، سياسی و اقتصادی بر مبنای دين اسلام باشد.

امام جمعه چالدران در پايان به نقش شخص منتظر اشاره كرد و افزود: همه ما انتظار فرج داريم و بايد در اين انتظار خدمت كنيم، بايد تلاش كنيم تا قدرت اسلام در جهان گسترش يابد، ما بايد به وظيفه شرعی و الهی خود عمل كنيم كه يكی از اين وظايف تحقق عدالت در عصر غيبت است كه حضرت امام(ره) تلاش برای تحقق عدالت و جلوگيری از ظلم در عصر غيبت را يك تكليف الهی می‌داند و همه مسلمانان را به اين امر دعوت می كند. 

انتهای پیام/م