داخلی     خبر     سیاست
رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور:
این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد
  رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: در دفاع مقدس امام زمان (عج) نقش نداشتند، بلکه اصل و محور بودند و این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب : 55750
سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروآبادی
سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروآبادی
به گزارش آینده روشن، جلسه فرهنگی استادان با موضوع درخشش موعود باوری در دفاع مقدس در دانشگاه علم و صنعت تهران با حضور سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروآبادی، رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح کشور برگزار شد. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در این مراسم اظهار داشت: شیعیان به وجود امام زنده و غایب از نظرها همچون خورشید در پس ابرها اعتقاد دارند و همواره در انتظار ظهور آن رهبر و پیشوای سفر کرده رنج‌های بسیاری را بر خود هموار کرده‌اند. 

وی افزود: در دفاع مقدس امام زمان (عج) نقش نداشتند، بلکه اصل و محور بودند و این جنگ ما توسط مهدویت انجام شد. 

وی گفت: هر جا امام امت و امت امام پیدا کنیم روح ولایت در آن جا حاضر و جاری است و این امت امام در طول وقایع ۵۷، ۲۲ بهمن ،روز قدس و ۹ دی ۸۸ و تداوم آن در سال های بعد بود که با بهره مندی از روح ولایت و اثر حکم امام زمان(عج) به صحنه می آیند. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره تحریم های غرب علیه ایران گفت: در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تحریم یک اهرم برای کمک به سیاست خارجی است و هر جا در عرصه سیاست خارجی کم بیاورند از موضوع تحریم استفاده می کنند. 

وی با بیان این که تا کنون آمریکا کشورهای زیادی را مورد تحریم قرار داده است گفت: تحریم ها برای جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد. وقتی انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، آمریکا ایران را در فهرست تروریست ها قرار داد و سه سال بعد اقدام به تحریم ایران کرد و با مرور زمان بر این تحریم ها افزود. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه تحریم های اروپا و آمریکا علیه ایران مغایر با مفاد منشور ملل متحد است اظهار داشت: تحریم ها علاوه بر اینکه یک نوع دخالت در استقلال و حاکمیت داخلی کشورهاست، با مفاد منشور ملل متحد نیز مغایرت دارد و بر آن اشکال وارد است. 

فیروآبادی با بیان اینکه زمانی که جمهوری اسلامی ایران با این تحریم ها مواجه شد تلاش کرد که این تحریم ها را خنثی کند و در عرصه تحقیق و تولید هرچه بیش تر قدم برداشت، افزود: حرکت اول استکبار در این راستا بود که ما را در جنگ نظامی نابود کند. آن ها در واقع می خواستند انقلاب اسلامی را در حرکتی در برابر لیبرالیسم و کمونیسم بود نابود کنند. 

وی افزود: آمریکایی ها صدام (رییس جمهور پیشین عراق) را جهت حمله به ایران تحریک کردند و تعداد زیادی از کشورها نیز به آن ها کمک کردند و وقتی دیدند در بعد تهدید نظامی و عملیات نظامی نتوانستند به نتیجه ای برسند، گفتند تا وقتی ملت ایران متعهد و منسجم است در برابر هر اقدامی می ایستد و خودش را می تواند اداره کند. 

انتهای پیام/گ/0/