داخلی     خبر     انديشه
در کمیسیون تخصصی همایش دکترین مهدویت؛
دکتر جاسم حسین: منتظران به دنبال رضایت امام زمان (عج) هستند
  دکتر جاسم حسین گفت: در زمان غیبت منتظران ظهور همانند قوم بنی اسرائیل مورد امتحان قرار می گیرند و ذائقه آنها برای علاقه به امام امتحان می شود.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : 24420
دکتر جاسم حسین: منتظران به دنبال رضایت امام زمان (عج) هستند
به گزارش آینده روشن به نقل از ستاد خبری چهارمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، دکتر جاسم حسین ضمن ارایه مقاله خود با عنوان «ضرورت فعالیت های مذهبی» در کمیسیون تخصصی چهارمین همایش بین المللی دکترین مهدویت اظهار داشت: در زمان غیبت است که منتظران ظهور، همانند قوم بنی اسرائیل مورد امتحان قرار می گیرند و ذائقه آنها برای علاقه به امام امتحان می شود. 

وی افزود: در زمان غیبت مردم بر اساس علاقه خود به عدالت و صلح به امام خود نزدیک می شوند و می دانند که ایشان احیا کننده دین محمد(ص) است و وضعیت امور زندگی را تغییر می دهد و با این هدف ظهور را انتظار می کشند و خود را آماده می کنند.

این پژوهشگر انگلیسی خاطر نشان کرد: نکته ای که برای منتظران در زمان غیبت حایز اهمیت است این است که به رغم تحمل فشارهای شدید، چه کنند که امام زمان (عج) راضی باشد و باعث خوشحالی ایشان شود. 

جاسم حسین تصریح کرد: باید با در نظر داشتن احادیث و روایاتی که گویای زمان ظهور است به دنبال آن بود تا پیش از رخ دادن ظهور آینده سازی کرد و با ایجاد مکانیزمی همراه با آینده نگری ضرورت های نزدیک شدن به مهدویت را ایجاد کنیم.