داخلی     خبر     انديشه
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، مطرح کرد
نقش مهم مساجد در ارتقای فرهنگ عمومی ایرانیان
  آینده روشن- موالی‌زاده گفت: اگر مساجد بتوانند در جامعه ما هرچه بیشتر مرجعیت خود را حفظ کنند، بسیار در ارتقای فرهنگ عمومی کشور موثر خواهند بود.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : 75893
نقش مهم مساجد در ارتقای فرهنگ عمومی ایرانیان
به گزارش آینده روشن «سیدمحمدرضا موالی‌زاده» با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی در حوزه های مختلف از جمله در حوزه فرهنگ عمومی، بسیار است، گفت: امروز همه جهانیان می دانند ایرانیان زیر بار زور نمی روند و این تبدیل به یک فرهنگ نهادینه در کشور ما شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: ایرانیان به خودباوری رسیده اند و ثمره این خودباوری را در تولید علم و فناوری از جمله در زمینه انرژِی هسته ای، داروهای نوترکیب، جنگ افزارهای نظامی پیشرفته می بینیم.

 
وی اظهار کرد: امروز جمعیت ایران حدود یک درصد جهان است و تولید علم در ایران، حدود دو درصد است و این نکته، قابل توجه است و نشان می دهد این قابلیت علمی در کشور ما وجود دارد.

موالی زاده گفت: فرهنگ عاشورا و زیارت اربعین، فرهنگ حب اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، فرهنگ نماز جمعه و جماعت، فرهنگ رونق گرفتن مساجد و جایگاه آنها در کشور و فرهنگ ولایت مداری، در کشور ما نهادینه شده اند.


وی اضافه کرد: اینکه مردمان این سرزمین از اقوام، زبان ها و لهجه ها های مختلف، از مذاهب شیعه و سنی و پیروان ادیان الهی، یک زیست زیبای اجتماعی را رقم زده اند.


دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: همه این نکات به خوبی نشان می دهد ما در زمینه های مختلف فرهنگی دستاوردهای بسیار ارزشمندی داشته ایم که از این دستاوردهی باید حفاظت کنیم و آنها را تقویت کنیم.


وی در ادامه با بیان اینکه کیان خانواده یکی از مقومات جامعه ایرانی اسلامی است، خاطرنشان کرد: این رکن رکین خانواده باوجود آسیب هایی که در بعضی از حوزه ها دیده است، همچنان سرپا است و قوام خود را دارد.

 
موالی زاده در ادامه با تشکر از ائمه جماعات و فعالان مساجد، اظهار کرد: اگر مساجد بتوانند در جامعه ما هرچه بیشتر مرجعیت خود را حفظ کنند، بسیار در ارتقای فرهنگ عمومی کشور موثر خواهند بود.پایان پیام/141