داخلی     گفتگو     انديشه
بازگشت به سنت با رویکرد مهدوی، بعد از شناخت فرهنگ آخرالزمانی غرب، راهی برای پاسخ به شبهات است
  مدير موسسه فرهنگي موعود گفت: شناسايي جامع رويكرد و عملكرد آخرالزماني غير مسلمانان به ويژه غربي ها و بازگشت به مناسبات مورد ابتلای مردم با رويكرد به فرهنگ مهدوي در جهت رفع شبهات مطرح شده، بسيار مهم است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب : 36003
بازگشت به سنت با رویکرد مهدوی، بعد از شناخت فرهنگ آخرالزمانی غرب، راهی برای پاسخ به شبهات است
دكتر اسماعيل شفيعي سروستانی، مدیر موسسه فرهنگی موعود، در گفت گو با خبرنگار آینده روشن اظهار داشت: معرفي جامع مهدويت و فرهنگ مهدوي مبتني بر حقایق مندرج در آيات و روايات و آثار تحقيقي علما، از جمله راهكارهاي مقابله با شبهات مي باشد. 

وي تصريح كرد: براي پاسخگوئي به شبهاتي كه در خصوص مهدويت وجود دارد، توجه به آموزه هاي ديني و مهدوي و فرهنگ والاي شيعه ضروري است. 

وي افزود :امروزه دشمنان به طرق مختلف سعي در ايجاد شبهه در حوزه مهدويت دارند كه بايد به اين امر توجه اساسي شود. 

مدير موسسه فرهنگي موعود گفت: شناسايي جامع رويكرد و عملكرد آخرالزماني غير مسلمانان به ويژه غربي ها و بازگشت به مناسبات و معاملات مورد ابتلای مردم با رويكرد به فرهنگ مهدوي در جهت رفع شبهات مطرح شده، بسيار مهم است.

وي به نقش رسانه ها در ترويج فرهنگ غني مهدويت اشاره كرد و افزود: رسانه ها نقش مهمي در ترويج فرهنگ غني مهدويت دارند. 

شفيعي گفت: نقد آثار مربوط به آخرالزمان غربي ها با حضور اساتيد خبره و متخصص در اين حوزه در پاسخگوئي به شبهات و ترويج فرهنگ مهدويت مؤثر مي باشد. 

وي با اشاره به نقش مسلمانان در عصر غيبت امام زمان(ع) گفت: آمادگي همراه با آگاهي و مجاهدت براي ساختن آينده مطابق با خواست آن امام، و منتظر بودن براي همراهي آن امام حق از وظايف ما مي باشد. 

وي افزود: اين آمادگي فردي و جمعي مربوط به همه معاملات و مناسبات مردم است كه بايد با رويكرد به آينده اتفاق بيفتد.

خبرنگار: حسین قاسمی

انتهای پیام/م/12