داخلی     گفتگو    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
هنرمندان را به کار در عرصه مهدویت تشویق کنیم
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، برگزاری جشنواره طلیعه ظهور را گامی مو ثر در جهت تشویق و ترغیب هنرمندان سراسر کشور در عرصه مهدویت دانست.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : 22143
هنرمندان را به کار در عرصه مهدویت تشویق کنیم
حجت الاسلام و المسلمین حمید رسایی در گفت‌وگو با آینده روشن درباره نوع نگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نسبت به ترویج و گسترش مهدویت عنوان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم  گام نهادن در این راه را بر خود فرض می‌داند و از تمام امکانات برای نیل به این هدف مقدس بهره خواهد برد.

وی افزود: به دلیل این که احساس می‌شود فعالیت‌های مهدوی در اداره کل ارشاد اسلامی استان قم باید با نمود بیشتری همراه شود، تصمیم گرفته شد تا در طرحی سراسری و فراگیر برنامه‌ای در خور شان مهدویت برگزار کنیم.

رسایی خاطرنشان کرد: برگزاری دو سال پی در پی جشنواره بزرگ و سراسری طلیعه ظهور توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یکی از موثرترین گام های ما برای تشویق و ترغیب هنرمندان سراسر کشور در رشته‌های مختلف هنری برای کار در عرصه مهدویت بود که به حمدالله با استقبال کم نظیری از سوی مردم و هنرمندان نیز مواجه شدیم.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره طلیعه ظهور اقدامی عملی بود برای نیل به این خواسته بزرگ، یعنی اعتلا و گسترش فرهنگ ناب مهدویت در لایه‌های مختلف اجتماعی، به خصوص هنرمندان و در کنار چنین برنامه‌هایی است که هنرمندان ما امکان بروز استعدادها و نمایش ارادت قلبی خود به مهدویت را پیدا می‌کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، گسترش و ترویج مهدویت و آماده سازی مقدمات ظهور را مهم ترین وظیفه مسئولان در بخش های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: توجه به ترویج و گسترش فرهنگ مهدویت رسالتی است که همه مسئولین در هر نهاد و سازمانی باید نسبت به آن احساس دین کرده و در این راه کوشا باشند.

حجت الاسلام رسایی با ذکر این مطلب که هنوز در عرصه تبلیغ و ترویج مهدویت خلأهای زیادی احساس می‌شود، گفت: متاسفانه در این عرصه کار زیادی صورت نگرفته است که امیدواریم در آینده با توجه جدی مسئولین امر شاهد رفع این نقیصه باشیم.