داخلی     گفتگو     انديشه
نماينده مردم آذربايجان غربی در مجلس خبرگان رهبری
ظهور منجی، وعده حتمی قرآن کریم است
  نماينده مردم آذربايجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: عالمگیری و غلبیه دین مبین اسلام بر سایر ادیان و مکاتب و تحقق ظهور منجی عدالت گستر وعده متقن قرآن کریم است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : 32683
ظهور منجی، وعده حتمی قرآن کریم است
آيت الله سيد علی اكبر قریشی نماينده مردم آذربايجان غربی، در مجلس خبرگان رهبری، در گفت و گو با آینده روشن با بيان اين مطلب افزود: در قرآن كريم آيات بسياری وجود دارد كه از آينده اسلام و عالمگيری اين دين سخن می گويد. 

نماينده مردم آذربايجان غربی در مجلس خبرگان رهبری تنها عامل تكامل يافتن دين مبين اسلام را ظهور منجی عالم بشريت دانست و اضافه كرد: اغلب وعده های قرآن در مورد دين اسلام تاكنون به تحقق پيوسته است و تنها شاهد به وقوع پيوستن دو وعده نبوده ايم، يكی از اين دو وعده عالمگيری اسلام و ديگری غلبه اسلام بر ساير اديان است. 

سيد علی اكبر قریشی در ادامه در مورد وعده عالمگير بودن اسلام كه تا كنون به تحقق نپيوسته است گفت: تا به امروز در دنيا بدكاران حكومت كرده اند نه صالحان. اما طبق فرمايش قرآن كريم روزی حكومت صالحان روی زمين خواهد آمد و اين وعده ای است كه تنها با ظهور امام زمان(عج) تحقق می يابد. 

قرشی در ادامه با اشاره به وعده قرآن كريم در مورد غلبه اسلام بر ساير اديان تصريح كرد: اين وعده در سه آيه از قرآن كريم آمده است و عبارت همه «و الذی ارسل رسوله بالهدی و دين الحق ليظهره علی الدين كله» می باشد. مضمون اين آيات هدايت گری پيغمبران است يعنی خداوند تمامی پيغمبران را برای هدايت و گسترش دين حق فرستاده است. 

وی در پايان ابراز كرد: در زمان ظهور امام عصر(عج) دين اسلام كل عالم هستی را تحت سيطره خود در می آورد. حكومت واحد جهانی كه در قرآن از آن سخن گفته شده است نيز مختص امام زمان(عج) می باشد.

ارومیه، خبرنگار آینده روشن: محمد آقایی پر.