داخلی     خبر     سیاست
انتشار جلد دوم کتاب «خط امان»
   دومین جلد از کتاب «خط امان، پژوهشی درموعود ادیان» تالیف آیت الله محمد امامی کاشانی به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۳۵
کد مطلب : 28741
انتشار جلد دوم کتاب «خط امان»
به گزارش آینده روشن، این کتاب در چهار فصل و با موضوعاتی همچون موعود در ادیان و گفت و گو با علمای اهل سنت در مورد منجی و ظهور او و نیز حدیث ثقلین در مورد ظهور و بحث با علمای اهل سنت در مورد این حدیث و ظهور تدوین یافته است. 

فصل اول کتاب گفت و گو با متفکران جهان غرب درباره ظهور منجی است.

در فصل دوم منجی آخر الزمان در عهدین در دو گفتار با عناوین ظهور ماشیح از دیدگاه یهود و رجعت حضرت عیسی(ع) در متون مقدس مسیحی آمده است.

فصل سوم گفت و گو با متفکران جهان اسلام در زمینه ظهور مهدی(عج) در پنج گفتار است که این گفتار ها عبارتند از: گفتار اول: گفت و گوها، گفتار دوم: حدیث ثقلین در گفت و گو با علمای اهل سنت، گفتار سوم: سخنی پیرامون حدیث متواتر در گفت و گو با علمای اهل سنت، گفتار چهارم: جایگاه علمی اهل بیت(ع) در کتب اهل سنت، گفتار پنجم: راه های دریافت علوم اهل بیت(ع) از قرآن و سنت.

فصل چهارم کتاب نیز قرآن و ظهور مسیح(ع) و مهدی(عج) در راستای گفت و گو با علمای اهل سنت است.

نویسنده در قسمتی از مقدمه کتاب چنین آورده است: «امروزه در شرق و غرب عالم، سخن از منجی است و دیدار او امید و آرزوی دیرینه بشر است. در مسافرت های متعددی که به کشورهای مختلف دنیا داشته ام و نیز با مهمانان بسیاری که از اقصی نقاط جهان، از ملل و مذاهب مختلف پذیرایشان بوده ام، همواره موضوع مهدی(عج) و منجی آخرالزمان را مطرح نموده ام و از ایشان کنجکاوانه خواستار توضیح موضع دینی و اعتقادی شان شده ام و همان طور که در فصل های مختلف این کتاب ملاحظه خواهید کرد همه صاحب نظران را در لزوم ظهور منجی آخر الزمان همفکر یافتم.

این گفت و گو ها گردآوری و تنظیم گردیده است و اکنون در این جلد در برابر همه جویندگان حقیقت است تا اگر برای کسی شک و تردیدی در فطرت عدالت جوی انسانی باقی مانده باشد، مرتفع گردد. کسانی که با آنها به گفت و گو پرداختم همگی از سرشناس ترین محققان در کشور و مذهب خود و گاه در سطح جهان اند و لذا اظهار نظرشان می تواند انعکاس طبقه متفکر آن ملت و کشور محسوب گردد».

کتاب خط امان، پژوهشی در موعود ادیان، گفت و گوها تالیف آیت الله محمد امامی کاشانی به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی در شمارگان 3000 نسخه به چاپ رسیده است.