داخلی     خبر     سیاست
جشن های شعبانیه با تاکید بر پرشور کردن حماسه ۲۴ خرداد برگزار می شود
  جشن شعبانیه امسال مصادف شده با حماسه سیاسی ای که مردم در ۲۴ خرداد خواهند آفرید ما به همه محله ها و مناطق یادآور شدیم که کارتان پر شور کردن این حماسه است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب : 57532
جشن های شعبانیه با تاکید بر پرشور کردن حماسه ۲۴ خرداد برگزار می شود
به گزارش آینده روشن، نشست خبری اعلام برنامه‎های ستاد مرکزی اعیاد شعبانیه برای برگزاری جشن های این ماه با سخنرانی رئیس این ستاد قدرت الله زنجانی در این ستاد برگزارشد.

زنجانی با تبریک ماه شعبان گفت: درسال تولید حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی هستیم جشن های امسال مصادف شده با حماسه سیاسی ای که مردم در ۲۴ خرداد خواهند آفرید. ما به همه محله ها و مناطق یادآور شدیم که کارتان پر شور کردن این حماسه است. از نظر حماسه اقتصادی نیز این ستاد اکثراً از اجناس داخلی استفاده کرده و برای چراغانی میادین و خیابانهای شهرها برای جلوگیری از اسراف‏ به جای ریسه‌های برقی از پرچم سلفونی و لامپ‎های کم مصرف کوچک استفاده کرده‏ ایم که از تولید داخل هم حمایت بشود. ستاد به اجناسی که در اختیار هیئات و مردم قرار می‎دهد سوبسید پرداخت کرده و اجناس با کیفیت بالا با قیمت ارزان در اختیار آنان قرار می‎گیرد. از جمله این اجناس پرچم در ابعاد مختلف، ریسه پارچه ای، لامپ ریسه، ریسه سوزنی، کتاب، شربت، ریسه توپی و شیرنی و شکلات است. ۹۵ درصد اجناس خریداری شده همه از تولیدات داخلی است.

وی افزود: بیش از ۳۱۳ هزار تشکل های فرهنگی مذهبی و هیأت و بنیادها در ایران و جهان و ۳۱۳ شهر و ۱۱۰ هزار محله در ۱۱۰ کشور جهان نیمه شعبان را جشن خواهند گرفت.

رئیس ستاد مرکزی اعیاد شعبانیه یادآور شد: امیدواریم در این ماه مانند ماه محرم و رمضان گناه کمتر بشود و مردم حتی الامکان از گناه پرهیز کنند و حسنات انجام بدهند.

زنجانی تصریح کرد: این جشن ها از پنجم شعبان شروع و تا پانزدهم شعبان ادامه می یابد. که به ترتیب روزها به نام "نیایش، مهدویت و حماسه حضور"، مهدویت و معرفت، مهدویت و اطاعت، مهدویت و فرهنگ جهادی، مهدویت و خانواده، مهدویت و بانوان منتظر، مهدویت و جوان، مهدویت و انقلاب اسلامی، مهدویت و رسانه، منجی و وحدت ادیان، مهدویت و بیعت نامگذاری شده اند.

وی یادآورشد:برنامه های فرهنگی، هنری، شادی آور و نور افشانی داریم. ایستگاه‏های پذیرایی صلواتی و فرهنگی و هنری و آذین بندی و چراغانی میادین و خیابان‏ها که به عهده شهرداری‎هاست و محلات و کوچه‎ها با خود مردم است البته با نظارت این ستاد همگی از برنامه‎های این جشن‏هاست.

رئیس ستاد مرکزی اعیاد شعبانیه تصریح کرد: مساجد و بسیج مردمی در برگزاری جشن ها با مردم همکاری می کنند. ائتلاف بزرگی امسال برای برپایی این جشن ها شده از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه علمیه، بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج)، صدا و سیما، پژوهشگاه مهدویت و آینده پژوهی، مرکز تخصصی مهدویت مسجد مقدس جمکران، و چند تشکل دیگر برنامه های ویژه دهه مبارکه مهدویت و نیمه شعبان را برگزار می کنند.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم این کارهای ما سبب بشود که آقا هرچه زودتر ظهور کند و از برکات و نعمات جهان پس از ظهور بهره مند بشویم. 

پایان پیام/130