نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

امام جمعه گلستان:

کمک به سیل زدگان استان های شمالی وظیفه همه ما است

۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳

مرجع : خبرگزاری مهر

آینده روشن- امام جمعه گلستان گفت: کمک به سیل زدگان استان های شمالی وظیفه همه ما است.

به گزارش آینده روشن حجت الاسلام محمود نورپور در جمع نمازگزاران عبادی و سیاسی شهر گلستان ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی و دوری از گناهان به سال روز شهادت جان سوز امام موسی کاظم (ع) پرداخت و ضمن عرض تسلیت به عاشقان آن حضرت افزود: امام موسی بن جعفر (ع) فرزند امام جعفر صادق و بانو حمیده امام هفتم شیعیان است، ایشان دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاردند و دوران امام موسی کاظم (ع) دوران بسیار سختی برای شیعیان بود.

وی ادامه داد؛ این امام بزرگوار در اواخر طول عمر پر برکت خود در زندان سندی بن شاهک بود که به دستور هارون الرشید مسموم شد و به شهادت رسید و پس از به شهادت رساندن، پیکر مطهر ایشان را از روی پل بغداد به نمایش گذاشتند تا اهداف سیاسی خود را اجرا کنند.

امام جمعه گلستان گفت: اولین هدفشان از این کار این بود که شهادت ایشان را به طور طبیعی جلوه بدهند و دومین دلیل باطل کردن تفکر مربوط به مهدویت ایشان بود.

وی در ادامه به فرا رسیدن روز ۱۲ فروردین اشاره کرد و گفت: این روز خجسته در واقع تولد نظام اسلامی است که برخاسته از انقلاب اسلامی است اما کم‌تر به آن توجه شده و این در حالی است که امام راحل فرمودند این روز از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی ما است و خلاصه و عصاره پیام بعثت را در خود جای داده است. آن بعثتی در عصر مدرن و در عصر جاهلیت بود.

نورپور ادامه داد: مردم عزیز ما با رهبری آن انسان معنوی و خدایی، یک نظام الهی را مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت طراحی کردند و ما چهلمین سال تأسیس آن را در ۱۲ فروردین پیش روی داریم بنابراین روز بزرگ و عزیزی است.

خطیب جمعه گلستان همچنین به وقوع سیل در استان گلستان و مازندران اشاره کرد و گفت: ما مسلمان هستیم و بر همگان وظیفه است که در کنار همنوعان سیل زده خود در مناطق سیل زده باشیم

انتهای پیام/ 141