داخلی     گفتگو     سیاست
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
از دانشگاه ها تا شبه خانواده بهزیستی...
  معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت به تشریح برنامه‌های آتی این مرکز پرداخت.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : 22332
از دانشگاه ها تا شبه خانواده بهزیستی...
حجت الاسلام و المسلمین نصوری در گفت‌وگو با آینده روشن در خصوص برنامه‌های مرکز تخصصی مهدویت گفت: مرکز تخصصی مهدویت با همکاری نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی در نظر دارد از تاریخ هفتم اردیبهشت ماه تا یازدهم خرداد ماه سال جاری یک دوره آموزش مهدویت را برگزار نماید.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های آتی مرکز تخصصی مهدویت می‌توان به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ویژه دانش آموزان تهرانی اشاره کرد. در این طرح که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان تهران برگزار می‌شود دانش آموزان تهرانی تا مقطع پیش دانشگاهی شبهات و پرسشهای خود را در زمینه مهدویت مطرح کرده و پاسخهای خود را نیز دریافت خواهند نمود.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری خاطرنشان کرد: دفتر نهاد رهبری دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با همکاری مرکز تخصصی مهدویت در روز دهم اردیبهشت ماه همایش را با عنوان همایش مهدویت برگزار خواهند نمود. هدف از برگزاری این همایش آشناتر کردن نسل جوان و دانشجو با معارف ناب مهدویت خواهد بود.

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت در ادامه سخنان خود اضافه کرد: این مرکز با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج از بیست و نهم فروردین ماه یک دوره آموزش مهدویت را تا تاریخ بیست و چهارم مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد نمود.

وی تصریح کرد: از چهارشنبه هفته جاری تا شنبه هفته آینده یک دوره آموزش کوتاه مدت مهدویت در شهرستان بوشهر برگزار خواهد شد. ضمنا یک دوره آموزش مهدویت از تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه سال جاری در شهرستان آبادان با هدف گسترش فرهنگ مهدویت برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری ضمن تاکید بر فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی مهدویت در دانشگاه‌ها خاطرنشان ساخت: این مرکز با حمایت از یک صد و سی و سه کانون مهدویت در دانشگاه‌های سراسر کشور سعی دارد تا دانشجویان را با معارف اصلی و پربار مهدویت آشناتر کند. در همین یک دوره آموزش تکمیلی مهدویت از تاریخ بیست و دوم فروردین لغایت هجدهم خرداد سال جاری را در دانشگاه قم برگزار خواهد نمود. علاوه بر آن با همکاری نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همایش با عنوان معرفت و انتظار نیز در تاریخ دوم و سوم خرداد ماه سال جاری برای تعمیق فرهنگ مهدویت برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: به منظور گسترده کردن دایره آموزشهای مهدویت در لایه‌های مختلف اجتماعی مرکز تخصصی مهدویت در نظر دارد از یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری یک دوره آموزش مهدویت را ویژه مسئولین شبه خانواده بهزیستی استان قم برگزار نماید.