داخلی     خبر     بین الملل
پاسخ لوموند به ادعای ترامپ مبنی بر شکست داعش در سوریه
  برخلاف تأکیدات ترامپ مبنی بر شکست داعش در سوریه توسط نیروهای آمریکایی، هنوز ۲۰ تا ۳۰ هزار تروریست داعشی در مرزهای سوریه و عراق هستند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : 75414
پاسخ لوموند به ادعای ترامپ مبنی بر شکست داعش در سوریه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، روزنامه لوموند فرانسه سرمقاله روز گذشته را به موضوع خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اختصاص داد و نوشت: عقب‌نشینی نیروهای آمریکا از خاک سوریه و خیانت ترامپ به کردها بهترین خبر برای داعش بود.

در گزارش لوموند آمده؛ ترامپ با خروج نیروهای نظامی کشورش از سوریه یکی از وعده‌های انتخاباتی خود را اجرایی کرد، اما وی با این کار هم‌پیمانان واشنگتن در جنگ ضد داعش را به شدت کوبید.

در این سرمقاله با اشاره به این که نیروهای کرد بهترین‌ هم‌پیمان ائتلاف بین‌المللی در سوریه بودند، تأکید شده که نیروهای دموکراتیک سوریه(کردها) هزینه عقب‌نشینی ارتش آمریکا را متحمل خواهند داشت.

لوموند در ادامه آورده؛ برخلاف تأکیدات ترامپ، با وجود این که داعش در دو سال اخیر شهرها و مناطق زیادی در عراق و سوریه از سیطره آن خارج شده، اما هنوز به صورت کامل شکست نخورده و بین ۲۰ تا ۲۰ هزار پیکارجو در مرزهای عراق و سوریه دارد و ابوبکر بغدادی رهبر این گروه زنده است.

کاخ سفید روز ۲۸ آذرماه گذشته اعلام کرد که تمامی نیروهای آمریکایی سوریه را ترک می‌کنند. اندکی بعد گزارش‌هایی منتشر شد که بر مبنای آنها تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز به نصف خواهد رسید.