داخلی     خبر     سیاست
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه خبر داد:
تشکیل کمیسیون ویژه برای اجرای مطالبات رهبری
  مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه با تشکیل ۱۳ کمیسیون ویژه برای بررسی راهکارهای اجرایی شدن منویات و مطالبات رهبری، گام‌های بلند در راستای پیگیری این مطالبات برداشته است.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : 48234
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقایی بی ریا
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقایی بی ریا
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقایی بی ریا، در نشست تخصصی تعامل حوزه و نظام که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به برخی فعالیت‌های مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه در راستای تحقق مطالبات رهبری، اظهارداشت: طبق اساسنامه مجمع، مساله ارتباط طلاب و فضلا بعنوان بدنه حوزه با نظام اسلامی یکی از مهم ترین وظایف این مجمع تلقی شده است.

وی افزود: در راستای این وظیفه خطیر، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه، با تشکیل ۱۳ کمیسیون ویژه، گام‌های بلندی در زمینه پیگیری و تحقق منویات رهبری برداشته است.
 
بی‌ریا، با اشاره به اقدامات مجمع نمایندگان در راستای اجرایی شدن منویات رهبری ادامه داد: یکی از ۱۳ کمیسیون مجمع، به صورت اختصاصی به بحث و بررسی راهکارهای اجرایی شدن مطالبات امام و رهبری می‌پردازد و در این زمینه تفاهم نامه‌های متعددی با نهادهای حوزوی و غیر حوزوی امضا کرده و یا در دست مطالعه دارد. 

رییس دفتر جامعه مدرسین حوزه بیان داشت: بعد از سفر مقام معظم رهبری «ستاد اجرایی کردن منویات رهبری» در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه ایجاد شد، این نام با پیام جدی گرفتن اجرای منویات رهبری انتخاب شده است. 

وی به دیدار اعضای مجمع نمایندگان با رییس جامعه مدرسین حوزه اشاره کرد و افزود: طی جلسه ای که با ایشان برگزار شد، راهکاری مبنی بر راه اندازی ستادی متشکل از همه نهادهای حوزوی مطرح شد که شورای کنونی حاصل آن مذاکرات و پیشنهادها می‌باشد. 

بی‌ریا؛ یکی از مطالبات مهم رهبری، حضور حوزه و حوزویان در مدارس آموزش و پرورش دانست و گفت: در این راستا، طرحی ارایه شد تا در آموزش پرورش مشاوران و معلمان دینی از طریق حوزه‌های علمیه تامین شوند.

وی ادامه داد: حوزه باید در راستای اجرایی شدن این طرح، در سه رشته «تربیت معلم تعلیمات دینی»، « معلم قرآن» و «مشاوره دینی» حضور جدی داشته باشد و به طور مستمر طلبه معلم به آموزش و پرورش تحویل دهد و آموزش پرورش نیز موظف است این معلمان را استخدام کند.

بی ریا، خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن منویات رهبری با مراکز مختلف حوزوی مانند مرکز خدمات و معاونت تهذیب تفاهم نامه‌هایی در حال امضا است تا روند آگاهی بخشی سیاسی و اطلاع از مسایل روز در میان طلاب و فضلای حوزه مطابق با منویات رهبری تسریع و ارتقا یابد.
 
وی با اشاره به نظرسنجی محرمانه ای که از سوی این مجمع از طلاب و فضلای 10 استان کشور صورت گرفته است، اظهارداشت: نتایج این نظرسنجی بعد از بررسی به محضر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید تقدیم شده است.

نشانی اینترنتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم http://jameehmodarresin.org است.

انتهای پیام/گ/46/