نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » ::پژوهشکده مهدویت::

معرفی کتاب؛

انتشار کتاب «رویکرد شناختی پاسخ علمای اهل سنت به مخالفین مهدویت»

۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳

مرجع : خبرگزاری مهر

آینده روشن-کتاب «رویکرد شناختی پاسخ علمای اهل سنت به مخالفین مهدویت» از حجت الاسلام حسین الهی نژاد عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش آینده روشن-کتاب رویکرد شناختی پاسخ علمای اهل سنت به مخالفین مهدویت از حجت الاسلام حسین الهی نژاد عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از پروژه های قطبی دفتر تبلیغات اسلامی در تابستان سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است.

نویسنده کتاب بر این باور است که:از جمله باورهای مهم و اصیل اسلامی باورداشت مهدویت است این باور مورد قبول و اعتقاد همه مذاهب و گروه های اسلامی بالاخص دو گروه مهم اسلامی یعنی شیعه و اهل سنت می باشد.

اندیشه مهدویت در میان باورمندان اهل سنت به جهت صحیح ، متواتر و مستفیض بودن روایات آن و به جهت ضروری، اجماعی، اعتقادی بودن باورداشت آن دارای جایگاه مهم و خطیری است.

در کنار اهتمام ورزی و اعتقادورزی فراگیر اهل سنت به اندیشه مهدویت، معدود افرادی با وصف اندیشمندی با رویکرد های مختلفی نظیر رویکرد حدیث شناختی، دین شناختی، مذهب شناختی، نمادشناختی و... به انکار، تضعیف و تردید مهدویت پرداخته اند که علمای اهل سنت با مستندات قوی و با دلایل محکم به دفع ایرادات و نفی شبهات آنها مبادرت نموده اند و با پاسخ های مناسبت  به بی پایگی و بی اعتباری آنها نظر داده اند.     
انتهای پیام/138