داخلی     خبر     انديشه
مقدمات ظهور از هزار سال پیش در حال فراهم شدن است
  مدیر موسسه موعود گفت: واقعه بزرگ ظهور كه مقصود همه انبياء واولياء است درگرو مقدّماتي است كه ازيك هزار و اندي سال پيش درحال فراهم شدن است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : 32222
مقدمات ظهور از هزار سال پیش در حال فراهم شدن است
به گزارش آینده روشن، به نقل از شبستان، اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر موسسه موعود در برنامه تا جمعه ظهور رادیو معارف که 18 دی از رادیو قرآن پخش شد، گفت: هفته گذشته از قوم نشان شده صحبت شد و باب گفت‌وگو درباره نقش ايران و ايرانيان را در واقعه شريف ظهور كبراي حضرت موعود(ع) گشوده شد.

وی اظهار کرد: واقعه بزرگ و شريف ظهور كه مقصد و مقصود همه انبياء، اولياء و به ويژه نقشه‌هاي حضرت خداوندي را محقق مي‌سازد در گرو مقدّماتي است كه از يك هزار و اندي سال فراهم مي‌آيد. 

اسلام، ميان دو امپراتوري پر قدرت متولّد شد. ايران ساساني كه وسعتي از درياي مديترانه تا مرزهاي چين و از ارمنستان تا يمن داشت و روميان.

وی افزود: شرايط سياسي اجتماعي آشفته عصر ساساني، نظام طبقاتي حاكم بر اين عصر، تحريف آموزه‌هاي دين زردشت و تباهي دستگاه مذهبي موبدان، از هر سو ايران عصر ساساني را مستعدّ تحوّلي بزرگ ساخته بود. نامه پيامبر اكرم(ص) سرآغاز ماجرا بود. نامه توسط پيك مخصوص (عبدالله بن خدافه سهمي قريشي) به دربار خسرو پرويز متكبر رسيد.

وی به متن این نامه اشاره کرد و گفت: در نامه چنین آمده بود: "از محمّد(ص)، فرستادة خدا به بزرگ زمامداران.......درود به آن كسي كه حقيقت را بجويد و هدايت را پيرو باشد و به خداوند و رسولش ايمان آورد و گواهي دهد كه محمد بنده و فرستادة اوست. من تو را به سوي خدا مي‌خوانم. فرستادة خداوند بر همگان هستم تا آنان را بيم دهم و حجّت را بر كافران تمام كنم، اسلام بياور تا در امان باشي و اگر از اسلام روي‌گردان شدي، گناه مردم مجوس بر گردن توست".

وی خطاب پيامبر در این نامه را بسيار زيبا دانست و اذعان کرد: پیامبر ايرانيان را به اكرام ياد كرده بود و آنان را چون مستضعفاني مستحقّ رهايي خوانده بودند، چنان‌كه اشاره فرمودند: "اگر از اسلام روي‌گردان شوي، گناه مردم مجوس بر گردن توست". مخاطب امام مردم نيست. بلكه متوجه خسرو پرويز عيّاشي بود كه در حرم‌سراي خود سه هزار كنيز داشت.

شفیعی سروستانی گفت: خسرو نامه پيامبر را پاره كرد، در حالي كه نمي‌دانست در حقيقت با اين عمل خود را مي‌درد و نه نامة رسول خداوند را. قاصد رسول خدا به مدينه بازگشت. خسروپرويز به حاكم دست نشاندة خود، (باذان بن ساسان) كه در يمن حاكم بود، نامه نوشت كه اين مدّعي پيامبري را دستگير كرده به دربار ساساني بفرست.

وی افزود: باذان دو پيك را به همراه نامه به آستان پيامبر مي‌فرستد. پيامبر به پيك باذان بن ساسان مي‌فرمايد براي گرفتن جواب فردا بياييد. فردا وقتي دو پيك برمي‌گردند، پيامبر خبر پاره شدن شكم خسروپرويز توسط پسرش شيرويه را به قاصدان مي‌دهند و با تحفه و نامه‌اي آنها را به سوي يمن و درگاه باذان بن ساسان مي‌فرستند.

وی فرزندان آزادگان را از القاب ایرانیان خواند و ابراز کرد: پيامبر به باذان اعلام كرده بودند، چنانچه اسلام بياورد، مي‌تواند كماكان حاكم يمن بماند. باذان به اتفاق ساير ايرانيان اسلام مي‌آورند و ايرانيان در يمن، اوّلين پايگاه اسلامي را ايجاد مي‌كنند. القاب ابناء و احرار يعني "فرزندان آزادگان" مخصوص ايرانيان مي‌شود. همين القاب امروز هم در ميان جماعت بزرگي از يمني‌ها هست.

مدیر موسسه موعود تصریح کرد: پس از باذان بن ساسان، فرزندش "شهر بن باذان" با حكم پيامبر به جاي پدر حاكم يمن مي‌شود. در سال يازدهم از هجرت، پس از حجّة الوداع، "اسود عنسي" در يمن شورش كرد و با ادّعاي پيامبري جماعتي را به گرد خود آورد و مناطقي را متصرّف شد. "شهر بن باذان" ايراني با هفتصد سوار در پي او روانه شد و با او به جنگ مشغول شد و به درجة شهادت رسيد. او اوّلين شهيد ايراني صدر اسلام است. ابناء و احرار ايراني در يمن ماندند و پس از پيامبر جمعيت شيعيان يمن را تشكيل دادند و نسل در نسل پايگاهي مهم پيرامون جزيرة العرب را حفاظت كردند، تا در آستانة ظهور حضرت وليّ عصر(ع)، با رشادت و مبارزة خود حجاز را تصرّف و آن را تسليم حضرت کنند. سيّد يماني، با پرچم سفيد، بر حق‌ترين پرچمي است كه در آستانة ظهور خروج مي‌كند، دشمنان اموي اهل بيت(ع) را مي‌راند و بيعت خود را با امام راست مي‌كند.

وی با اشاره به اینکه شيعيان يمن، امروزه به رغم همه فشارها و اسماعيلي و زيدي امامي با عشق خانواده پيامبر و امام علي(ع) با هم متّفق شده‌اند، گفت: شیعیان یمن با هم متّفق شده‌اند، تا جملگي در دفاع از نام امام علي(ع)، مقابل وهابيون، ائتلاف عربستان، حكومت يمن، اسرایيل و عربستان بايستند.

وی اظهار کرد: طي اين سال‌ها و پس از پيروزي انقلاب اسلامي، آنها با تأسّي به قيام ايران و رهبري و زعامت امام خميني(ره) در پيروزي انقلاب، جان تازه‌اي گرفته‌اند. صدها حسينيه زيرزميني به راه انداخته و قبايل را با هم متحد ساخته‌اند. در يكي دو هفتة اخير، آمريكا هم وارد معركه شده و به اتفاق عربستان و رژيم اشغالگر فلسطين و حاكم وهابي یمن، كشتار وسيع شيعيان را شروع كرده است. قصد اصلي اين ائتلاف صهيوني و بني‌اميّه‌اي كشتار شيعيان است.

وی درباره اهداف شیعیان یمن بیان کرد: يمني‌ها اعتراف كرده‌اند كه هدف ما در سال‌هاي گذشته اين بوده كه ميان شيعيان ايران و يمن فاصله بيندازيم امّا در اين جنگ تمام زحمات گذشته ما بر باد رفت. اين جنگ پيوند فوق العادّه‌اي ميان عراقي‌ها، ايرانيان و شيعيان يمن به وجود آورده است. شيخ الازهر و علماي وهابي مرتب فتوا به قلع و قمع آنان مي‌دهند و حتّي شبكه‌هاي عربي اخبار اين درگيري‌ها را اعلام نمي‌كنند. در حالي كه يمن، زير بمباران ائتلاف صليبيون آمريكايي، صهيونيست‌ها و سلفي‌هاي وهابي زير و رو مي‌شود.

شفیعی سروستانی اذعان کرد: به رغم حملة ارتش يمن از پشت و ارتش عربستان از جلو و محاصرة دريا و فشار و تحريم، شيعيان ايستاده‌اند. در يكي از عمليات‌ها، عربستان 40 چترباز براي كشتار آنها فرستاد كه جز يك نفر بقيه به هلاكت رسيدند. به اعتراف رئيس جمهور يمن، شيعيان سربازاني ده ـ دوازده ساله دارند كه مردانه مي‌جنگند. شبكة ايراني العالم را كه اخبار يمن را منتشر مي‌كرد، فيلتر كردند.

وی گفت: به نقل از جناب سيّد عصام العماد اشخاصي چون سعيد الفقيه كه خودش وهابي است، شبكه‌اي براي اعتراض و مخالفت با عربستان در كانال الاسلام ايجاد كرده و به عنوان بزرگترين نقطه ضعف و نماد ضعف عربستان به حوثي‌ها مي‌پردازد. او چنين تحليل مي‌كند كه: حوثي‌ها عاشورا و كربلا و غدير دارند ولي ما در مقابل ارتشي شكمباره با شبكه‌هاي سكس داريم. او صداي گريه‌هاي سربازان عربستاني را وقتي به همسرانشان زنگ مي‌زنند، پخش مي‌كند.

وی با اشاره به اینکه آنچه در لبنان و غزه با مدد امدادهاي غيبي حادث شده در يمن در حال وقوع است، اظهار کرد: شيعيان يمن حتّي مي‌گويند گاه زير بمباران مي‌نشينند و مي‌گويند به ما آسيبي نمي‌رسد. اين امداد چنان شهرت يافته كه رئيس جمهور يمن در تلويزيون اعلام كرد كه ما سِحر حوثي را توسط يك ساحر كشف كرده‌ايم و به دنبال خنثي كردن آن هستيم.

مدیر موسسه موعود خاطر نشان کرد: بي‌شك آنچه اراده خداوندي آن را حمايت كند، شكست‌ناپذير است. از هزار و اندي سال، تقدير الهي سرنوشتي را رقم زده كه روز به روز به آن نزديك‌تر مي‌شويم. جان و خون شيعيان آل علي(ع) از ابتدا از سوي ايرانيان در يمن جاري شد و اينك نماد و سمبل مبارزان ايراني به آنان ياري مي‌دهد تا در نقطه‌اي، باعث برپايي در خروج عظيم شود، خروج سيّد يماني از يمن و سيّد خراساني از ايران "ولو كره المشركون".

مرجع : شبستان