داخلی     خبر     انديشه
امام جماعت مسجد حضرت عباس(ع):
فعالیت مساجد در حوزه فرهنگ مهدویت، افزایش یابد
  آینده روشن- شریعت‌پناه گفت: گسترش فرهنگ مهدویت و گفتمان انتظار در هر جامعه‌ای نیازمند همت مضاعف اهالی مسجد و روحانیون است که الحمدالله مساجد کشورمان فعالیت خوبی در این زمینه داشته‌اند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب : 75892
فعالیت مساجد در حوزه فرهنگ مهدویت، افزایش یابد
به گزارش آینده روشن حجت الاسلام «باقر شریعت پناه» در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موجب گسترش فرهنگ مهدویت و گفتمان انتظار در کشور شد، گفت: طی چهل سالگی که از تشکیل نظام جمهوری اسلامی می گذرد، هر روز بیش از پیش شاهد بیان و تبیین آموزه های مهدویت در جامعه هستیم.

 
امام جماعت مسجد حضرت عباس (ع) گفت: گسترش فرهنگ مهدویت و گفتمان انتظار در هر جامعه ای نیازمند همت مضاعف اهالی مسجد و روحانیون است که  الحمدالله مساجد کشورمان فعالیت خوبی در این زمینه داشته اند و باید افزایش یابد.
 

وی با بیان اینکه چند سالی است درباره معارف مرتبط با حضرت ولی عصر(عج) در مسجد حضرت عباس(ع) خیابان خاوران، سخنرانی می کند، خاطرنشان کرد: معمولا در مساجد، جمعه ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء زیارت آل یاسین به یاد حضرت امام زمان(ع) قرائت می شود که در مسجد ما علاوه بر این کار ارزشمند و فرهنگی، سخنرانی مذهبی درباره مفاهیم متعالی مرتبط با مهدویت و انتظار بیان می شود.


این کارشناس در حوزه دین اضافه کرد: نهادینه شدن فرهنگ انتظار در کشور و انس بیشتر نسل جوان با حضرت امام زمان(ع) یکی از برکات انقلاب شکوهمند و فاطمی در سال 1357 بود که برای تقویت این موضوع، باید همه مساجد، هیت های مذهبی و دستگاه های دینی و فرهنگی کشور آستین همت را بالا بزنند و بیش از گذشته در این زمینه هزینه و برنامه ریزی کنند.وی افزود: گسترش گفتمان انتظار حقیقی در کشورمان نیازمند تبیین مفاهیم مرتبط با این گفتمان از سوی روحانیون و مبلغان دینی و اطلاع رسانی جامعه و گسترده از سوی رسانه های جمعی است.


امام جماعت مسجد حضرت عباس(ع) گفت: تجربه نشان داده است هرجا مساجد با برنامه ریزی دقیق و متحدانه در موضوعی ورود کردند شاهد همراهی آحاد مردم با آن بودیم که تجارب انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و کمک به آسیب دیدگان در حوادث طبیعی مانند زمین لرزه، از جمله آنها است.پایان پیام/141