نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

آیت الله سعیدی:

مهدویت به برکت انقلاب اسلامی به متن زندگی شیعیان بازگشت

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰:۰۰

مرجع : خبرگزاری شبستان

آینده روشن- تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: مهدویت به برکت انقلاب اسلامی به متن زندگی شیعیان بازگشت.

به گزارش آینده روشن  آیت الله «محمد سعیدی» در نخستین اجلاسیه مهدویت و انقلاب اسلامی که  در مجتمع آموزشی یاوران مهدی(ع) برگزار شد، از برگزاری این همایش استقبال کرد و گفت: در باب مهدویت و انقلاب سخن فراوان گفته شده است اما نگاه همزمان به این دو پدیده بسیار ارزشمند که انقلاب اسلامی زاییده مهدویت است یک کار جدید و خوب به شمار می آید.


تولیت حرم مقدس حضرت معصومه(س) افزود: خداوند از ایستگاه آخر جهان یک تصویر قوی برای مومنان با عنوان مهدویت به رخ جهانیان کشیده و در قرآن از آن به فراوانی یاد کرده است. اندیشه مهدویت در طول تاریخ همیشه با هراس آمیخته و بعضا با اهمال به مهجوریت کشیده شده است.


وی تصریح کرد: مهدویت به برکت انقلاب به متن زندگی شیعیان بازگشت و واژه انتظار که پیش از انقلاب با تحریف شدید و سکوت و در جا ماندن عجین شده بود با انقلاب اسلامی یک مفهوم جدیدی پیدا کرد و به مفهوم اصلی خود بازگشت.


سعیدی اظهار داشت: امام خمینی(ره) حکومت جمهوری اسلامی را مقدمه ای برای بیداری جهان اسلام و نجات آن از بردگی و همچنین انتظار ظهور را تلاشی برای تحقق وعده مسلم الهی دانست و مطرح کرد.


وی ادامه داد: انقلاب سبب شد تا مسلمانان برانگیخته شده و به عنوان بخش خاموش جوامع بشری که بسیاری از مسلمانان حتی در کشورمان در این خاموشی بسر می بردند، بیدار شدند و تحریف های صورت گرفته علیه مساله مهدویت که سبب مهجور ماندن مساله مهدویت شده بود، زدوده شدند.


تولیت حرم مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به تفسیرهای مختلف از مهدویت در دوران پیش از انقلاب تأکید کرد: امام خمینی حتی آیات مهدویت را تفسیر کرده و روایت هایی که در باب حضرت ولیعصر(عج) و حکومت جهانی ایشان را با انقلاب تبیین کردند.


وی تحقق انقلاب و ارائه تفسیر جدید درباره حاکمیت اسلام را سبب تزریق روحیه به جامعه به ویژه جوانان توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: مسئولان نباید کاری کنند که تفسیرهای ابتدای انقلاب و صفا و صمیمیت آن دوران بهم بریزد و همه ما موظف به مراقبت از تفسیری هستیم که امام در راه آن جهاد بسیاری کرد و شهدا نیز خون خود را در این راه تقدیم کردند.


سعیدی ادامه داد: مردم در ابتدای انقلاب آگاهی زیادی از اوضاع ما نداشتند اما زندگی مسئولان هم اکنون در برابر چشم و گوش مردم قرار دارد و باید بازخوانی در رفتار خود داشته باشیم.


وی با اشاره به اینکه زمینه سازی حکومت جهانی از داعیه های انقلاب اسلامی است، گفت: هدف امام راحل از تشکیل انقلاب که بی اذن خدا و توجه پروردگار و اهل بیت(ع) نبود، فراهم کردن مقدمات ظهور بوده است. کاملا روشن است که دست غیب در پشت پرده انقلاب اسلامی بوده است.


تولیت حرم حضرت معصومه(س) در بخش پایانی سخنان خود گفت: انقلاب با وجود همه مشکلات، 40 سال است که پایدار مانده و ما برای محافظت از این لطف خداوند باید چارچوب ها را حفظ کنیم.

پایان پیام/141