داخلی     خبر     سیاست
آشفتگي جامعه به دليل تضعيف نقش مديريت زنان در خانواده است
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب : 75955
آشفتگي جامعه به دليل تضعيف نقش مديريت زنان در خانواده است
به گزارش آینده روشن رئيس بنياد مهدويت و آينده پژوهي استان اصفهان همزمان با ميلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) در آيين اختتاميه جشنواره مسابقات قرآن و عترت مدارس علميه خواهران استان اصفهان در توضيح چند اصول و شاخصه از سيره حضرت زهرا(س) گفت: نخستين شاخصه، مقام جهاد اين شخصيت است و کسي مجاهد تلقي مي شود که از تمام ظرفيت خود براي رسيدن به هدفش استفاده کند.

حجت الاسلام مهدي نيلي پور با بيان اينکه حضرت زهرا(س) براي رسيدن به اهدافشان با تمام وجود تلاش مي کردند و قصوري انجام نمي دادند افزود: ايشان در دفاع از ولايت، در عبادت خداوند، در تربيت فرزندان، در شوهرداري و... همواره تمام ظرفيت خود را به ميدان مي آوردند.

وي مديريت خانواده را دومين شاخصه حضرت زهرا(س) دانست و بيان کرد: زن بايد تربيت و مديريت نظامات خانواده را عهده دار باشد، آشفتگي موجود در جامعه به دليل ضعيف شدن و ايفا نشدن نقش مهم مديريت خانواده توسط زنان و مادران است.

حجت الاسلام نيلي پور ساده زيستي را از ديگر شاخص هاي سيره حضرت زهرا(س) عنوان کرد و افزود: امروز اين امر بايد بيش از پيش فرهنگسازي شود چون در سايه اين فرهنگ برکات زيادي وجود دارد.

رئيس بنياد مهدويت و آينده پژوهي استان اصفهان با بيان اينکه امروزه کمالات خواهران طلبه اگر بيشتر از برادران طلبه نباشد کمتر نيست، تصريح کرد: بايد با يک سازماندهي مؤثر از ظرفيت خواهران طلبه در عرصه تربيتي بهره ببريم و قطعاً مي دانيم که 60 نفر از ياران خاص امام عصر(عج) از زنان هستند.

■■■

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان نيز در اختتاميه جشنواره مسابقات قرآن و عترت مدارس علميه خواهران استان اصفهان با بيان اينکه حضرت صديقه زهرا(س) شخصيتي است که هنوز ناشناخته مانده است گفت: آشنا شدن با فرهنگ فاطمي و ترويج آن در جامعه، فلسفه ايجاد حوزه هاي علميه خواهران است و سطوح متعدد تحصيلي طلبه خواهري که رنگ و بوي فاطمي نگيرد، ارزشي ندارد.

حجت الاسلام غلامرضا بهرامي در همين راستا ادامه داد: زماني حوزه، حوزه اصيل شده و يک مبلغ اثرگذار مي شود که با فرهنگ فاطمي عجين شده باشد و فقط اکتفا به مدرک نکند.

وي با بيان اينکه تکامل و رشد جزو لاينفک آيات قرآن است که در صورت رجوع و مطالعه آن محقق مي شود، افزود: قرآن يک نور مطلق است که از آن بايد بيش از پيش بهره ببريم و بدانيم که اين زاويه بايد در حوزه هاي علميه پررنگ شود، علوم حوزوي بدون ارتباط با علم الهي مؤثر نيست.

گفتني است مسابقات قرآن و عترت مدارس علميه خواهران استان اصفهان در دو مرحله مدرسه‌اي و استاني برگزار شد که مرحله مدرسه‌اي اين مسابقات با شرکت 540 بانوي طلبه از يکم الي 13 دي ماه سال جاري در مدارس علميه خواهران استان برگزار شد و مرحله نهايي اين مسابقات با حضور 118 نفر راهيافته به مرحله استاني 10 بهمن ماه برگزار شد.

آيين اختتاميه اين مسابقات همراه با تقدير از 30 برگزيده مرحله نهايي اين مسابقات روز سه شنبه همزمان با ميلاد فرخنده حضرت فاطمه(س) برگزار شد.

انتهاب پیام/141