داخلی     خبر     سیاست
جشنواره مهدويت در قم برگزار می ‌شود
  جشنواره فرهنگی ـ هنری مهدويت با بيش از 12 برنامه متنوع همزمان با ولادت حضرت مهدی(عج) در قم برگزار می‌ شود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۶ تير ۱۳۸۸ ساعت ۲۲:۳۶
کد مطلب : 29875
آیت پیمان، قائم مقام معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
آیت پیمان، قائم مقام معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
به گزارش روز شنبه آینده روشن، به نقل از ایکنا،  قائم مقام معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم با اعلام اين خبر گفت: كانون خادم‌الرضای قم هر ساله با فرارسيدن سال روز ولادت حضرت مهدی(عج) به برگزاری اين جشنواره اقدام می‌ كند.

آيت پيمان افزود: در اين جشنواره چند روزه 12 برنامه متنوع شامل جشن ميلاد، فعاليت ‌های گردشگری، برگزاری نشست‌ های تخصصی دينی با موضوع مهدويت با حضور اساتيد حوزه و دانشگاه برگزار می ‌شود. 

ریيس شورای سياست‌گذاری كانون خادم‌الرضای قم با اشاره به برگزاری اردوهای ميثاق با ولايت توسط كانون خادم‌الرضا يادآوری كرد: اعزام يك هزار و 500 نفر از اعضای كانون خادم‌الرضا به مشهد مقدس به همراه بازديد از مناطق باستانی و سياحتی و ... از مهم ترين برنامه ‌های كانون خادم‌الرضا است.

پيمان با اشاره به برنامه‌های اوقات فراغت هيات و كانون خادم الرضا عنوان كرد: اين كانون بيش از 20 هزار نفر را تحت پوشش دارد و برنامه‌های متنوع از جمله برنامه‌های قرآنی را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.

وی افزود: كلاس‌های قرآنی و ساير كلاس‌های آموزشی اين مركز به صورت تخصصی برگزار و كلاس‌های تخصصی قرآن اين كانون با همكاری مؤسسه قرآن و نهج‌البلاغه قم داير می‌شود.

پیمان ادامه داد: برپايی جشنواره‌های مذهبی به مناسبت ايام ولادت و شهادت ائمه(ع)، برپايی نشست‌های تخصصی علمی و دينی و ... از ديگر برنامه‌های اين كانون است. 

وی در پايان تاكيد كرد: آموزه‌ها و مفاهيم دينی و اخلاقی بايد در قالب برنامه‌های شاد و جذاب به فرزندان آموزش داده شود.