داخلی     خبر     انديشه
استاندار قم :
براي ميزباني شايسته از مسابقات بين‌المللي قرآن طلاب تلاش خواهیم کرد
  استاندار قم با اشاره به برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن طلاب حوزه‌هاي علميه جهان اسلام به ميزباني شهر مقدس قم، آن را تلاشي قابل تحسين در جهت ترويج آموزه‌هاي قرآني دانست.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷
کد مطلب : 68016
براي ميزباني شايسته از مسابقات بين‌المللي قرآن طلاب تلاش خواهیم کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، سيدمهدي صادقي با تقدير از تلاش دست‌اندركاران برپايي مسابقات بين‌المللي قرآن طلاب حوزه‌هاي علميه جهان اسلام، آن را اقدامي مبارك و با ارزش توصيف و بر لزوم استمرار چنين برنامه‌هاي فرهنگي و مذهبي تأكيد كرد.

وي قرآن را كتاب هدايت و سعادت بشري و توسل به آن را عامل موفقيت و پيشرفت امور در همه عرصه‌ها عنوان و خاطرنشان كرد: ترويج و گسترش فرهنگ و آموزه‌هاي قرآني، نياز مهم جامعه اسلامي است.

وي با اشاره به ميزباني شهر مقدس قم از مسابقات بين‌المللي قرآن كريم تصريح كرد: برگزاري محفل نوراني قرآن كريم در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه قدسي كريمه اهل بيت(س)، اقدام ارزنده‌اي است كه فضاي شهر را نوراني و عطر و نسيم روح‌بخش قرآن را در دل قرآن دوستان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) جاري خواهد كرد.

صادقي خدمت به قرآن و عترت و قدم برداشتن در راه احیا و گسترش معارف ناب قراني و معرفي اين سر چشمه جوشان حمكت و معرفت را نيازمند توفيق الهي دانست و با آرزوي توفيق براي بانيان و برگزاركنندگان اين حركت فرهنگي گفت: امروزه به بركت نظام مقدس اسلامي، قرآن در كشورمان مورد توجه ويژه قرار گرفته است.

استاندار قم همچنين از حضور گسترده و پرشور طلاب غير ايراني در اين دوره از مسابقات قرآني به عنوان فرصتي ارزشمند براي همفكري و تقويت همگرايي بين روحانيون و طلاب كشورهاي مختلف نام برد و افزود: بايد زمينه‌هاي ميزباني شايسته ام القراي جهان تشيع از اين رويداد قرآني فراهم شود.