داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
دبیرکل جمع جهانی اهل بیت:
«مهدویت» و «انتظار» از مهم ترین مباحث تشیع است/ باید با کار فکری در مقابل جریان‌های انحرافاتی ایستاد
  دبیر کل مجمع جهانی مجمع اهل بیت(ع) با تأکید بر این‌که مسأله «مهدویت» و «انتظار» از مهم‌ترین مسائل و یکی از اصول اولیه‌ی اهل بیت(ع) است، به مدعیان مهدویت اشاره کرد و ابراز داشت: باید با کار فکری و مطالعه و بررسی در مقابل چنین انحرافاتی بایستیم و طرح‌ها و پیشنهادهایمان را به دولت، مجلس و سازمان‌های مرتبط ارائه کنیم.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : 66946
«مهدویت» و «انتظار» از مهم ترین مباحث تشیع است/ باید با کار فکری در مقابل جریان‌های انحرافاتی ایستاد
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت (آینده روشن)، مسؤولان مؤسسه آینده روشن با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری، دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت، دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی درباره همایش بین‌المللی دکترین مهدویت و فعالیت‌های علمی مؤسسه آینده روشن از جمله مجلات علمی‌-پژوهشی، علمی-ترویجی و علمی-تخصصی گزارشی ارائه کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین اختری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات علمی مؤسسه آینده روشن، با اشاره به فعالیت‌های ضد مهدویت، گفت: در داخل و خارج از کشور کسانی هستند که ضد مهدویت فعالیت می‌کنند. امروز بهائیت در خیلی از کشورها به شدت فعالیت می‌کند، باید فکر کنیم که در مقابل این حرکت بهائیت چه کار باید کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته یکی از کشورها می‌خواستند بهائیت را به عنوان دین رسمی به رسمیت بشناسند و ما نامه نوشتیم که این‌ها اصلا مسلمان نیستند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) هم‌چنین با اشاره به مدعیان مهدویت که در حال فعالیت و تبلیغ هستند، ابراز داشت: باید با کار فکری و مطالعه و بررسی در مقابل چنین انحرافاتی بایستیم و طرح‌ها و پیشنهادهایمان را به دولت، مجلس و سازمان‌های مرتبط ارائه کنیم.

وی با تأکید بر این‌که نباید فقط به نوشتن مقاله اکتفا کرد، اظهار داشت: باید شخصیت‌ها و مؤسساتی که مقاله می‌نویسند بیشتر به این طرف سوق بدهیم تا زیربنای این‌ها را از نظر فکری بکوبیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اختری افزود: ببینید داعش الان چگونه دارند افراد را جذب و منحرف می‌کنند و ما هر کاری که انجام می‌دهیم اصلا نمی‌توانیم به این‌ها برسیم؛ چون این‌ها کتاب‌های ما را نمی‌خوانند و وارد سایت‌های ما نمی‌شوند؛ یک‌سری افکار و گروه‌هایی دارند و افراد را جذب می‌کنند.

وی با تأکید بر این‌که مسأله «مهدویت» و «انتظار» از مهم‌ترین مسائل و یکی از اصول اولیه‌ی اهل بیت(ع) است که باید به آن پرداخت، به حساسیت دشمن به مسأله مهدویت اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها هر فردی را که در عراق می‌گرفتند، از او سؤال می‌کردند «مهدی کیست؟ کجا هست؟ چگونه است؟ آیا پیش او می روید و او را می‌بینید؟» امروز در آمریکا مؤسسات و مراکز تحقیقاتی راه انداختند و دارند کار می‌کنند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به همایش‌ها و اجلاس‌های بزرگِ سالانه‌ی کشور هند اشاره کرد و افزود: در کشور هند سالانه حداقل پنج اجلاس بزرگ برگزار می‌کنند؛ چند سال گذشته از طرف رهبر انقلاب در همایش جماعت اسلامی شرکت کردم. حدود پانصدهزار نفر جمعیت در بیابان چادر می‌زنند و اجتماع می‌کنند.

وی به یمن حضور در چنین اجلاس‌هایی، ارتباط ایران با جماعت اسلامی هند و پاکستان و... را خیلی خوب ارزیابی کرد و پیشنهاد داد: اگر زمینه برگزاری چنین اجلاس‌هایی با موضوع مهدویت در خارج از کشور فراهم بشود خیلی خوب خواهد بود.