داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن و پژوهشکده باقرالعلوم
  مسؤولان آینده روشن و پژوهشکده باقرالعلوم درباره نحوه همکاری علمی دیدار و گفت‌وگو پرداختند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب : 67053
دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن و پژوهشکده باقرالعلوم
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) مسؤولان مؤسسه آینده روشن با حضور در پژوهشکده باقرالعلوم با مسؤولان این پژوهشکده دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری، در ابتدای این دیدار ضمن توضیحی درباره سیزده دوره همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، در مورد چهاردهمین همایش دکترین مهدویت با موضوع «مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی» گزارشی ارائه داد.

معاون پژوهش مؤسسه آینده روشن ادامه داد: ما با مذاهب اسلامی نقاط مشترک زیادی داریم و «مهدویت» یکی از نقاط مشترک راهبردی بین مذاهب اسلامی است که همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در سال آینده با تمرکز روی این موضوع رویکردهای مختلف نسبت به این موضوع را در داخل و خارج از کشور تبیین خواهد کرد.

وی با اشاره به همکاری مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی با ما مؤسسه آینده روشن در برگزاری همایش بین المللی دکترین مهدویت، خاطرنشان کرد: در بین همایش‌های حوزوی و دانشگاهی کمتر مرکزی پیدا می‌کنیم که مانند مؤسسه آینده روشن این‌گونه ارگان مختلف علمی برای همکاری در قسمت‌های مختلف علمی و اجرایی، سازماندهی کند.

حجت‌الاسلام جعفری با بیان‌که در همایش هم‌زمان چهار کمیسیون برگزار می‌شود، اظهار داشت: مراکز علمی که با ما همکاری دارند اگر حداقل هشت مقاله داشته باشند، یک کمیسیون مستقل به آن‌ها تعلق می‌گیرد که مدیریت کمیسیون هم با همان مراکز است.

وی هم‌چنین درباره مجلات مختلف مؤسسه آینده روشن از جمله مجلات علمی پژوهشیِ مشرق موعود و هنر موعود گزارشی ارائه داد.

معاون پژوهش پژوهشکده باقرالعلوم در ادامه ضمن ابراز خرسندی از این دیدار درباره فعالیت‌های این پژوهشکده گفت: دو سال است که این پژوهشکده در زمینه تبلیغ مجوز گرفته است و تمام فعالیت‌های گروه‌های علمی روی مسأله تبلیغ و مطالعات اسلامی متمرکز است.

وی با اشاره به این‌که پژوهش‌‌های این مرکز رویکردِ تبلیغی دارد، اظهار داشت: موضوع سال آینده همایش دکترین مهدویت یعنی «مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی» را در شورای علمی مطرح خواهیم کرد و موضوعاتی که رویکرد تبلیغی داشته باشد را شناسایی و در اختیار پژوهش‌گران خواهیم گذاشت.

گفتنی است در ادامه، مسؤولان مؤسسه آینده روشن و پژوهشکده باقرالعلوم درباره نحوه هکاری علمی گفت‌وگو کردند.