داخلی     خبر     انديشه
نشست مشترک خانه فعالان مجازی و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مشهد
  نشست مشترک خانه فعالان مجازی و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مشهد با موضوع تولید محتوا در فضای مجازی ۱۰ مهرماه در مشهد انجام شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب : 47343
نشست مشترک خانه فعالان مجازی و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مشهد
به گزارش خبرنگار آینده روشن از مشهد، محمد جواد میری مسئول دفتر مطالعات جبهه انقلاب فرهنگی در مشهد و مدیر وبلاگ پلخمون با بیان مطالبی پیرامون تولید محتوا در فضای مجازی اظهار داشت: وبلاگ یک رسانه مردمی است و باید به چیزهایی بپردازد که رسانه های دولتی، متحجر، روشنفکر و ... به آن نمی پردازند.

این فعال فرهنگی همچنین فردیت در رسانه ای به نام وبلاگ را فرصتی دانست که در قلم و زاویه دید خود را نشان می دهد و اهمیت آن، رشد در راستای جمعیت است.

حسن اجرایی مدیر وبلاگ دودینگ هاوس هم در این نشست ضمن انتقاد از فضای انفعالی وبلاگ نویسان در تببین مبانی انقلاب گفت: مهمترین سند ما در انقلاب قانون اساسی و بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری است در حالی که کمتر به آن پرداخته می شود و به خاطر عدم استراتژی به شدت دچار انحراف می شویم.

وی افزود: آموزه های قانون اساسی ما محدود شده به برخی برنامه ها در استانه انتخابات درحالی که باید این مبانی در فرصت های مختلف تببین شود و همچنین بیانات امام (ره) و مقام معظم رهبری باید تعیین کننده استراتژی ما در تولید محتوا باشد.

حسن اجرایی افزود: ما با عکس امام و رهبری مأنوس تریم تا فرمایشات ایشان. حتی از خاطرات زندگی مقام معظم رهبری بیش از دغدغه های فرهنگی ایشان خبرداریم و این خود یک ضعف است.

کبری آسوپار از مدیر وبلاگ یک وجب دل هم در ادامه این نشست گفت: جبهه فرهنگی انقلاب نیمی از نیروهای خود رابه کار نمیگیرد و آن خانوم ها هستند. و البته شاید به این دلیل است که خانوم بیشتر فانتزی نویسی کرده اند و تأثیرگذاری خود را جدی نمیگیرند.

وی همچنین افزود: ورود خانم ها به برخی موضوعات همچون حجاب لازم تر و ضروری تر است البته این بدان معنی نیست که اقایون نباید در این عرصه قلم بزنند.

مهدی جلالی مدیر وبلاگ میوه ممنوعه هم در این جلسه تیتر زدگی را یکی از آفات وبلاگ نویسی عنوان کرد و افزود: گاهی عنوان ها شعاری و محتواها خالی از ارزش است. نویسنده یا هنرمند باید محتوا را ابتدا در جان خود بنشاند بعد به طور طبیعی می تواند پیام سازی تاثیر گذار داشته باشد.

سیدمجتبی خاتمی مدیر وبلاگ طاووس جامع نگری و تنوع در تولید محتوا را ضروری دانست و گفت: در فضای وبلاگ همه چیز لازم است هم شعر،طنز، مقاله و ... قرآن هم سوره بقره دارد هم کوثر. هم آیه دارد و هم صفحه و هم گاهی تکرار مکررات. پس جامع نگری و تنوع سلایق در تولید محتوا لازم است.

وی همچنین گفت: ادبیات مطالبه گری خوب است اما برای بالا دست ها. برای مخاطب باید ادبیات متواضعانه باشد. نباید توقع داشته باشیم که همه چیز را همه بفهمند.

گفتنی است اردوی "از بلاگ تا افلاک " با حضور وبلاگ نویسان و فعالان مجازی همزمان با ایام دهه کرامت از ۷ مهرماه تا ۱۱ مهرماه در مشهد برگزار شد.

انتهای پیام/ن/2/48